İnşaatlara Yeni Standartlar Geliyor

26 Nisan 2016
PAYLAŞ
İnşaatlara Yeni Standartlar Geliyor
İş kazalarının en çok yaşandığı inşaatlara yeni standartlar getiriliyor. Yeni projeyle birlikte iş kazalarının yüzde 20'sinin önlenmesi bekleniyor...

İş kazalarının yüzde 33'ü inşaatlarda yaşanıyor. İş kazalarının önüne geçilmesi için inşaatlara yeni standartlar getiriliyor. Bu konuda yeni bir proje başlattıklarını söyleyen Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Kasım Özer, "Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kenar korkuluklarının standardını geliştiriyor. Asansör ve merpen boşluklarının kapatılmasına yönelik yeni standartları da yayınlayacak. Bu yılın ortasında protokol imzalayarak ikinci güvenlik projesi için kampanya başlatacağız" açıklamasında bulundu.

Yılda 350 kişinin inşaatlarda yüksekten düşerek hayatını kaybettiğini belirten Özer, Almanya'da bu çalışmayla iş kazalarının yüzde 26'sının önlendiğini, biz de yüzde 20'sinin önlenmesinin çok büyük bir rakam olacağını söyledi.

Özer, güvenli iskele projesiyle ilgili olarakta bildi verdi. İNTES, TSE, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOBB ile Teftiş Kurulu'nun işi sıkı tuttuğunu belirten Özer, "Geçen yıl 30 şirkete iskele üretim yetkisi verildi, 70'i sırada bekliyor. Eski, çatlak iskeleleri kumlayıp, boyayıp kullanan inşaatlar durduruluyor. Biz inşaat yapan müteahhidin elinden 'yok bulamıyorum' mazeretini aldık." dedi.

"İnşaatlara Yeni Standartlar Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap