İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri!

10 Eylül 2015
PAYLAŞ
İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri!

HKÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, şantiye personellerini bilinçlendirmek adına iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri düzenledi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, inşaatlarda çalışan personelleri bilinçlendirmek ve olası kazaların önüne geçmek için iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri düzenledi.
Şehrin pek çok noktasında inşaatları dolaşarak eğitimler düzenleyen HKÜ İnşaat Mühendisliği öğrencileri, şantiye alanlarındaki risk faktörlerini inceledi. Çeşitli değerlendirmeler yapan öğrenciler, birçok risk faktörüne karşı önlem alınmasını sağlayarak, inşaatların kontrol edilmesine katkı sağladı.

Öğrenciler inşaat sahasındaki personele gerekli bilinçlendirmeyi yapmak amacı ile beraberinde götürdükleri uyarı levhaları ve bilinçlendirme kağıtlarıyla, yapılması gerekenleri sunum halinde anlattı. Bunun yanı sıra inşaat personeline baret, yelek gibi koruyucu ekipmanlar dağıtıldı ve bu materyallerin kullanımının zorunlu olduğu, kullanılmaması durumunda kişilerin karşılaşabileceği tehlikeli sonuçlar tüm detayları ile anlatıldı.

HKÜ İnşaat Mühendisliği öğrencilerinden Osman Budak, “Projede görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte şantiyelere gidip, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili çalışanları bilgilendirmeye ve daha duyarlı olmaları konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca inşaatlarda çalışan personele elimizde bulunan işçi sağlığı ve güvenliği bildirgelerini paylaşarak, bu konudaki hassasiyetlerini artırmayı hedefledik” dedi.

İHA


"İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap