• Kiptaş Haberleri
  • İsmet Yıldırım: Kentsel Dönüşüm Projelerin Çoğu Rantiye

İsmet Yıldırım: Kentsel Dönüşüm Projelerin Çoğu Rantiye

Kentsel dönüşümün mantığının değiştirilmesi gerektiğini belirten Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, son zamanlarda yapılan projelerin çoğu rantiye, böyle

18 Nisan 2016
İsmet Yıldırım: Kentsel Dönüşüm Projelerin Çoğu Rantiye

Kentsel dönüşümün mantığının değiştirilmesi gerektiğini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, son zamanlarda yapılan projelerin çoğu rantiye, böyle dönüşüm olmaz dedi...

Kiptaş güvencesiyle Kiler GYO tarafından hayata geçirilen Referans Bahçeşehir projesinin lansmanında emlak editörlerinin sorularını yanıtlayan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

PROJELERİN ÇOĞU RANTİYE
İstanbul’da kentsel dönüşüm mantığının değiştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yıldırım, son zamanlarda kentsel dönüşüm altında yapılan projelerin çoğu rantiye. Böyle dönüşüm olmaz” dedi.

NÜFUSU ARTIRMADAN BU İŞİ YAPMAK LAZIM
Hükümetin kentsel dönüşüm işini tekrar ele alması gerektiğini belirten İsmet Yıldırım, “Kentsel dönüşümün mantığının değiştirilmesi gerekiyor. Son zamanlarda yapılan projelere baktığımızda çoğu rantiye. Dönüşüm böyle olmaz. Nüfusu artırmadan bu işi yapmak lazım. Devletin kentsell dönüşüm konusunu yeniden ele alması gerekiyor” ifasinde bulundu.

BÖYLE DÖNÜŞÜM OLMAZ
Kentsel dönüşümün yerinde olması gerektiğinin altını çizen Yıldırım, “Kentsel dönüşüm yerinde olmalı. Ama insanlar öyle bir rantiyeye giriyor ki bunu yapmak imkansız. Örnek Fikirtepe.... İnsanlara öyle paralar teklif ettiler ki.. Ama bu insanlar proje bittiğinde orada oturamayacaklar. İnsanlar doğup büyüdüğü yerlerinden ediliyorlar. Bunun adına da dönüşüm diyorlar. Böyle dönüşüm olmaz” şeklinde konuştu.

ÖZEL SEKTÖRE DAHA ÇOK İŞ VAR
İsmet Yıldırım, Yeniemlak.com editörünün “Açıklamalar devletin kentsel dönüşümde artık daha aktif yer alacağı yönünde. Müteahhitlerin en büyük sıkıntısı arsa ve kentsel dönüşüm bu konuda önemli kaynak. Devletin kentsel dönüşümde payını artırması özel sektörü zor durumda bırakmaz mı? Sorusuna şöyle yanıt verdi;
“Devletin bu sektör içinde payı yüzde 15’i geçmez. Ne İstanbul’un yenilenmesi bitmez ne de özel sektörün işi. Biz sadece düzenleyiciyiz. Özel sektöre daha çok iş var.”

İBB İLE BÜYÜK DÖNÜŞÜM
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yakın zamanda büyük bir kentsel dönüşüme gireceklerini açıklayan Yıldırım, “Bizim rantla işimiz olmaz. Vatandaş kazansın yeter. Yakın zamanda İBB ile İstanbul’da büyük bir kentsel dönüşüme gireceğiz” dedi.

İSTANBUL’DA DAR GELİRLİYE 10 BİN KONUT
Kiptaş Çatalca Konutları’nın büyük talep gördüğünü ve İstanbul’da sosyal konuta ihtiyacın çok fazla olduğu ifade eden Yıldırım, “Çatalca Konutları büyük talep gördü. İstanbul’da sosyal konuta çok fazla ihtiyaç var. 2016 yılında 8-10 bin sosyal konuta daha başlayacağız. Bahçeşehir, Hadımköy ve Silivri civarında planlıyoruz” diye sözlerini tamamladı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


KİPTAŞ’tan 5 ilçede konut seferberliği

KİPTAŞ’tan 5 ilçede konut seferberliği

İBB kuruluşu olan KİPTAŞ, 2019 yılına kadar içinde Eyüp, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu ve Silivri’nin

20 Temmuz 2017


Kiptaş Hadımköy 3. Etap Konutları'nda Teslimler Başladı

Kiptaş Hadımköy 3. Etap Konutları'nda Teslimler Başladı

Kiptaş Hadımköy 3. Etap Konutları'nda daire teslimleri bugün başladı. İşte detayları...

31 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum