İstanbul – Ankara Arası 70 Dakikaya İnecek!

18 Aralık 2014
PAYLAŞ
İstanbul – Ankara Arası 70 Dakikaya İnecek!

Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, açılacak yeni YHT hattıyla İstanbul - Ankara mesafesinin 70 dakikada katedileceğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, önümüzdeki dönemde İstanbul ile Ankara arasında yeni Yüksek Hızlı Tren Hattı açılacağını belirterek, “2019'da Ankara-İstanbul arası 1 saat 10 dakika olacak” dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve Gençlik ve spor Bakanı Çağatay Kılıç, Yüksek Hızlı Tren ile Konya’ya geldi.

Bakan Lütfi Elvan, yeni hızlı tren hatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

[caption id="attachment_41230" align="alignnone" width="808"]Ulatrma-Denizcilik-ve-Haberleme-Bakan-Ltfi-Elvan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan[/caption]

Elvan, seyahat süresi şu anda 3 saat 45 dakika olan İstanbul ile Ankara arasında, yeni bir hat için 2015’te ihaleye çıkılacağını söyledi.

Elvan, “2019 yılında Ankara ile İstanbul arasındaki yolculuk süresi 1 saat 10 dakika olacak” dedi.

Hızlı trenin aradaki duraklarda durmayacağını belirten Elvan, trenin 350 kilometre hız yapacağını söyledi Bakan Lütfi Elvan, yeni hat için 4.5 milyar dolarlık yatırım öngördüklerini dile getirdi.


"İstanbul – Ankara Arası 70 Dakikaya İnecek!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap