• Ulaşım Projeleri
  • İstanbul İzmir Otoyolu Güzergahındaki Bu Bölgelerde Fiyatlar Uçacak

İstanbul İzmir Otoyolu Güzergahındaki Bu Bölgelerde Fiyatlar Uçacak

İstanbul İzmir Otoyolu projesi gelip geçtiği yerlerde arazi ve konut fiyatlarını uçuracak. İşte o bölgeler…

27 Aralık 2015
İstanbul İzmir Otoyolu Güzergahındaki Bu Bölgelerde Fiyatlar Uçacak

İstanbul İzmir Otoyolu projesi gelip geçtiği yerlerde arazi ve konut fiyatlarını uçuracak. İşte o bölgeler…

Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü asma köprüsü olan İstanbul İzmir Otoyolu projesinde çalışmalar hızla devam ediyor.

Tamamlandığında İstanbul İzmir arası yolculuk süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, güzergahı üzerinde bulunan bölgelerde konut ve arazi fiyatlarını artıracak.

İstanbul-İzmir Otoyolu, güzergahındaki şehirleri geliştirecek. Proje, İzmit, Bursa ve Yalova’daki arsa ve konut fiyatlarını yükseltirken, konut projeleri artacak.

HANGİ BÖLGELER DEĞERLENECEK?
İstanbul İzmir Otoyolu güzergahı üzerinde yer alan Balıkesir ve Manisa’nın, İstanbul ve Bursa çevresindeki bölge kapasitesinin üzerine çıkmış olan sanayi yatırımlarının yeni çekim alanı olması bekleniyor.

Yine İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, Eskişehir–Bozüyük–Bilecik bölgesinin gelişmekte olan sanayileşmesine ilave katkı sağlayarak bu bölgede yeni yatırımların da önünü açması öngörülüyor.

Işıklandırılmasıyla estetik bir görüntü oluşturan köprünün göründüğü Karamürsel, Dilovası, Körfez ve Gebze ilçeleri cazibe merkezi haline geldi.

Bursa ve Gebze’de projeden nasiplenen bölgeler arasında yer alıyor. Gebze’den Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir’e bağlantısı daha kolay olacak. Karamürsel-Yalova-Orhangazi aksında, sanayi ve konut alanlarında önemli büyümeler görülecek.

İstanbul İzmit Otoyolu projesinin bu bölgelerde satılık ve kiralık konut fiyatlarını yüzde 25’e varan oranda artırması bekleniyor.

İSTANBUL İZMİR OTOYOLU GÜZERGAHI
İstanbul İzmir Otoyolu güzergahı şöyle;
Gebze’den start alan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, Dilovası ile Hersek Burnu arasında yer alan İzmit Körfezi’ni uzunluğu yaklaşık 3 kilometre olan Asma Köprü ve her iki taraftaki viyadükler ile geçerek Orhangazi ve Gemlik yakınlarından devam edip Ovaakça kavşağı ile Bursa Çevre yoluna bağlanıyor.

İstanbul İzmir Otoyolu, mevcut Bursa çevre yolundan sonra (Bursa – Karacabey) Ayrımı kavşağından yeniden başlayarak Susurluk’un kuzeyinden geçerek Balıkesir’e varıyor.

Devamında Balıkesir’in batısından güneye yönelen otoyol Savaştepe, Soma, Kırkağaç ilçelerinin yakınlarından geçerek Turgutlu yakınlarında batıya yöneliyor ve İzmir – Uşak devlet yoluna paralel olarak ilerleyerek İzmir Çevreyolu üzerindeki Anadolu Lisesi Kavşağına bağlanıyor.

köprü

NEREYE NE KADAR SÜREDE ULAŞILACAK?
Körfez Geçiş Köprüsü tamamlandığında;
-Körfezi otomobil ile mevcut yolu kullanarak geçmek 1 saat 20 dakika, feribot ile geçiş 45-60 dakika iken; köprü ile 12 kilometre yol 6 dakikaya inecek.
-İstanbul’dan 2,5-3 saat olan Bursa ulaşımı 1 saate
-İstanbul’dan 8-10 saat olan İzmir ulaşımı 3,5-4 saate
-Eskişehir ulaşımı 2-2,5 saate düşecek.

İSTANBUL İZMİR OTOYOLU NE ZAMAN AÇILACAK?
2009 yılında ihaleye çıkan projenin temeli 29 Ekim 2010’da atılmıştı. Peki İstanbul İzmir Otoyolu ne zaman açılacak? İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün Mart 2016’da tamamlanarak trafiğe açılması hedefleniyor.

İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞ KÖPRÜSÜ ÜCRETİ NE KADAR?
Köprü geçiş ücreti 35 dolar+KDV olarak belirlendi. Köprünün gişeleri ise hazır.

YILDA 650 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLAYACAK
433 kilometre uzunluğundaki otoyol, 10 saat süren ulaşım süresini 3-3,5 saate indirecek. Gebze İzmit aksında trafik yükünü yüzde 30 oranında azaltması beklenen İstanbul İzmir Otoyolu, yılda 650 milyon dolar tasarruf sağlayacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avrasya Tüneli aydınlatma tasarımıyla ABD’den ödüle layık görüldü

Avrasya Tüneli aydınlatma tasarımıyla ABD’den ödüle layık görüldü

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez denizin altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, tasarımında ku

09 Ağustos 2017


Ataköy- Basın Ekspres-İkitelli Metrosu 2019’da hizmette

Ataköy- Basın Ekspres-İkitelli Metrosu 2019’da hizmette

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın çalışmalarını yerinde inceleyen İBB Başkanı Kadir

09 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat