İstanbul İzmir Otoyolu’nun İlk Güzergahı Açılıyor

İstanbul İzmir Otoyolu'nun 40 kilometrelik ilk güzergahı 15 Ocak'ta hizmete açılıyor...

05 Ocak 2016
İstanbul İzmir Otoyolu’nun İlk Güzergahı Açılıyor

İstanbul İzmir Otoyolu'nun 40 kilometrelik ilk güzergahı 15 Ocak'ta hizmete açılıyor...

İstanbul ile İzmir arasındaki mesafeyi 3 saate düşürecek olan İstanbul İzmir Otoyolu'nun Gebze - Gemlik arasındaki 40 kilometrelik ilk güzergahı 15 Ocak'ta törenle hizmete açılacak.

Yaklaşık 18 milyar TL yatırımla hayata geçirilen İstanbul İzmir Otoyolu tamamlandığında 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yollarıyla İstanbul'dan İzmir'e gidiş süresini 3 saate düşürecek. Proje kapsamında en büyük kavşak olarak inşa edilen Karsak Kavşağı'nda süren 2 yıllık çalışmanın sonuna gelindi. Karsak Kavşağı'nın tamamlanmasıyla kamuşlaştırmalar hariç 6,3 milyar dolar harcanan 40 kilometrelik Gebze-Gemlik otoyolunun açılışı yapılacak.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde Sona Gelindi

İstanbul İzmir Otoyolu projenin en önemli etabı olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Körfez geçişini 6 dakikaya düşürecek olan köprüde tabliye çalışmalarının Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.

Tamamlandığında yılda 650 milyon dolar tasarruf sağlaması planlanan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Nisan 2016'da hizmete açılacak. Körfez geçiş ücretinin 35 dolar + KDV olması bekleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.