İstanbul Şehir Hatlarına 3 Yeni Vapur

İstanbul Sarıyer'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Mayıs 2015
İstanbul Şehir Hatlarına 3 Yeni Vapur

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş. bünyesine, güçlü manevra kabiliyetine sahip 3 yeni vapur eklendi.

İstanbul Şehir Hatlarına 3 Yeni Vapur

İstanbul ulaşımını modernleştirmek ve rahatlatmak için çalışmalar gerçekleştirse de genel olarak eleştirilerden kurtulamayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi dün Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle 3 adet yeni vapuru boğaz soğuk sularıyla buluşturdu.

Durusu, Göksu ve Küçüksu isimlerine sahip ve tamamı Türk mühendisleri tarafından tasarlanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş'ye teslim edilen üç vapur İstanbul deniz trafiğini rahatlatmaya çalışacak.

Güçlü Hareket Kabiliyeti

Sarıyer İskelesi'nde yapılan hizmete alım töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, gemilerin İstanbul Boğazı'nın güçlü akıntısı, poyraz ve lodosa karşı yüksek hareket kabiliyeti ve sevk sistemi, seyir cihazları ile zor hava koşullarında dahi hizmet verecek kapasitede olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların da kolay bir şekilde gemiye binmeleri için gemilerin özel olarak tasarlandığına vurgu yapan Başkan Topbaş, "Gemilerimizde hayvan barınakları da var. Uygun iniş-biniş rampası, tuvalet ve zemin kaplamasıyla engelli yolcuların daha fazla erişim sağlaması için dizayn edildi. Bebek bakım odası da olan yeni gemilerimizde led ekranlar, mevsim şartlarına göre ısıtma ve soğutma sistemleri ve yolcu salonlarında akıllı cihazlar için şarj noktaları bulunuyor" diye konuştu.

Türk Mühendisler Yaptı

Gemilerin teknik yapılarına dair açıklamalarda bulunan Kadir Topbaş konuşmasını şöyle devam ettirdi: "Gemilerimizin her biri 700 yolcu kapasiteli ve 42 metre boyunda. 12 Deniz mili hız yapan yeni gemilerimiz çift yönlü yanaşma sistemine sahip ve Türk mühendislerimiz tarafından yapıldı."

Hizmete alım törenine belediye yetkilileri dışında Denizcilik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve belli sayıda vatandaş katıldı. Törenin ardından misafirler yeni gemilere binerek boğazda kısa bir tur attı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.