İstanbul’a 6 Yeni Metro Hattı Müjdesi

İBB, İstanbul’da 6 yeni metro hattı için düğmeye bastı. Temmuz ve Ağustos ayında 6 yeni metro hattı ihaleye çıkarak start alacak...

11 Temmuz 2016
İstanbul’a 6 Yeni Metro Hattı Müjdesi İBB, İstanbul’da 6 yeni metro hattı için düğmeye bastı. Temmuz ve Ağustos ayında 6 yeni metro hattı ihaleye çıkarak start alacak...

İBB, ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İstanbul'a 12 yılda 98 milyar TL yatırım yapan İBB'nin 2016 yılında da 16,3 milyar TL yatırım bütçesi bulunuyor.

6 YENİ HAT GELİYOR
İBB, Temmuz ve Ağustos aylarında 6 yeni metro hattını ihaleye çıkarmaya hazırlanıyor.

KİRAZLI HALKALI METRO HATTI
Ağustos’ta ihaleye çıkacak olan Kirazlı Halkalı metro hattı 9,7 kilometre uzunluğa sahip. Toplam 9 istasyondan oluşan Kirazlı Halkalı metro hattının Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinden geçecek trafik yoğunluğunun da azalması öngörülüyor. Projenin sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanması ve yer tesliminden itibaren bin 20 günde tamamlanması planlanlanıyor.

BAŞAKŞEHİR KAYAŞEHİR METRO HATTI
Başakşehir Kayaşehir metro hattı Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. 6 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşan Başakşehir Kayaşehir metro hattının sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak başlaması ve 900 günde tamamlanması hedefleniyor.

ÜSKÜDAR’DAN SULTANBEYLİ’YE KESİNTİSİZ ULAŞIM GELİYOR
Çekmeköy–Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu ile Sarıgazi (Hastane)-Taşdelen-Yenidoğan Metrosu İnşaat ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri yapım işi yine Ağustos'ta ihaleye çıkıyor. 17,8 kilometrelik hatta 14 istasyon bulunacak, Üsküdar’dan Sultanbeyli’ye kesintisiz ulaşım sağlanacak.

ÜMRANİYE GÖZTEPE METROSU 13 KM HAT ÜZERİNDE 11 İSTASYONDAN OLUUŞUYOR
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro ihalesi Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Yaklaşık 13 kilometre uzunluğundaki hatta, 11 istasyon bulunacak. Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattının yer tesliminden itibaren bin 20 günde tamamlanması öngörülüyor.

METRO ESENYURT’TA
Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı ihalesi Ağustos’ta yapılacak. İstanbul'un Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir ve Esenyurt ilçelerini etkileyecek olan 18,5 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşuyor. Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattının yer tesliminden itibaren 80 günde tamamlanması planlanıyor.

KAYNARCA PENDİK TUZLA METROSU
Kaynarca-Pendik-Tuzla metro hattına ilişkin ihale Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Yaklaşık 12 kilometrelik hatta 8 istasyon bulunuyor. Kaynarca Pendik Tuzla metro hattının bin 20 günde tamamlanması hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avrasya Tüneli aydınlatma tasarımıyla ABD’den ödüle layık görüldü

Avrasya Tüneli aydınlatma tasarımıyla ABD’den ödüle layık görüldü

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez denizin altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, tasarımında ku

09 Ağustos 2017


Ataköy- Basın Ekspres-İkitelli Metrosu 2019’da hizmette

Ataköy- Basın Ekspres-İkitelli Metrosu 2019’da hizmette

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın çalışmalarını yerinde inceleyen İBB Başkanı Kadir

09 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat