İstanbul’da 10 İlçe Kentsel Dönüşüme Başladı

İstanbul’da bazı ilçeler, kentsel dönüşümde riskli alan ilan edilen mahallerini açıkladı. Bu bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.

17 Ekim 2014
İstanbul’da 10 İlçe Kentsel Dönüşüme Başladı

İstanbul’da bazı ilçeler, kentsel dönüşümde riskli alan ilan edilen mahallerini açıkladı. Bu bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Dönüşüm için açıklanan mahallere bakıldığında en çok Gaziosmanpaşa, Bağcılar ve Esenler’in riskli alana sahip olduğu ortaya çıkıyor.

İşte İstanbul'da riskli alan ilan edilen bölgeler :

- Bağcılar : Demirkapı Mahallesi, Evren Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Çınar İnönü Mahallesi kentsel dönüşüm projeleri kapsamında riskli alan ilan edildi.

- Esenler içesi : Atışalan Havaalanı Mahallesi, Çiftehavuzlar Mahallesi, Oruçreis ve Tuna Mahallesi olmak üzere 4 mahallede yapılıyor.

- Gaziosmanpaşa : Bağlarbaşı Mahallesi, Hayrettinpaşa Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Merkez Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Pazariçi Mah. (Güney), Pazariçi Mah. (Kuzey), Yenimahalle, Yıldıztabya Mah. (Batı) Yıldıztabya Mah. (Doğu) Sarıgöl Mahallesi, Bağlarbaşı Mahalleleri dönüşümde riskli alan ilan edildi.

- Pendik : Batı Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Kaynarca Mahallesi

- Kartal : Yunus Mahallesi, Kordonboyu Mahallesi, Kordonboyu Mahallesi 2

- Üsküdar : Burhaniye Mahallesi, Tuzla İlçesi İçmeler Mahallesi

- Beyoğlu : İstiklal Mahallesi, Örnektepe Sütlüce Mahallesi

- Sarıyer : Armutlu Mahallesi, Çamlıtepe Derbent Mahallesi

- Küçükçekmece : Fatih Mahallesi, Kanarya Mahallesi

- Bayrampaşa : Vatan Mahallesi

- Beşiktaş : Etiler Rumelihisarı Mahallesi

- Güngören : Tozkoparan Mahallesi

- Zeytinburnu : Sümer Mahallesi

- Sultangazi : Cumhuriyet Mahallesi

YAŞAM BAŞLADI

İlk kentsel dönüşüm projesinin başladığı yer Zeytinburnu’nda KİPTAŞ tarafından yapılan kentsel dönüşüm konutları tamamlanarak oturum başladı.

Küçükçekmece’deki Ayazma- Tepeüstü projesi TOKi tarafından, Başakşehir projesi TOKİ tarafından, Fatih Sulukule projesi Fatih Belediye’si tarafından tamamlandı ve mülk sahiplerine teslim edildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yakın zamanda ise Esenler Belediyesi tarafından Turgutreis Mahallesi’nde yapılan 282 konut hak sahiplerine teslim edilirken, ilçede 2 bin 373 konutluk yeni bir kentsel dönüşüm projesine başlandı. Bunun dışında Kartal ve Maltepe’de de belediyelerin ve özel şirketlerin çalışmaları ise yıllardır devam ediyor.

Bahçelievler, Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Güngören’de de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.