İstanbul'da 2 Yeni Metro Hattı İçin Düğmeye Basıldı

01 Haziran 2016
PAYLAŞ
İstanbul'da 2 Yeni Metro Hattı İçin Düğmeye Basıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul'da 2 yeni metro hattı için çalışmalara başladı. Üsküdar Beykoz metro hattı ve Beşiktaş Sarıyer metro hatları ihaleye çıkıyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı sonrası hizmete girmesi planlanan 2 hat için çalışmalara başladı. Üsküdar Beykoz metro hattı ve Beşiktaş Sarıyer metro hattı için proje hizmeti alım işi ihaleye çıkıyor.

Üsküdar Beykoz Arası 30 Dakika
Üsküdar Beykoz arasında yapımı planlanan metro hattı 18 kilometre uzunluğa sahip. İki ilçe arasında süreyi 30 dakikaya düşürecek olan Üsküdar Beykoz metro hattı proje hizmeti ihalesi 27 Haziran 2016 tarihinde saat 10:30'da yapılacak.

Sarıyer'e İkinci Metro Hattı
İBB'nin çalışmalarını başlattığı ikinci metro hattı ise Beşiktaş Sarıyer arasında. Yenikapı Hacıosman metro hattından sonra bu hatla beraber Sarıyer'e 2. metro hattı gelmiş olacak.

18,4 kilometre uzunluğa sahip olan Beşiktaş Sarıyer metro hattı Beşiktaş'tan başlayıp Ortaköy'den geçerek Sarıyer'e ulaşacak. Beşiktaş’ta Kabataş Mahmutbey metrosu ile entegre olacak olan Beşiktaş Sarıyer metro hattının ihalesi 27 Haziran 2016 tarihinde saat 10:00'da gerçekleşecek.


"İstanbul'da 2 Yeni Metro Hattı İçin Düğmeye Basıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap