İstanbul'da 3 Yeni Tünel İhaleye Çıkıyor

02 Ağustos 2016
PAYLAŞ
İstanbul'da 3 Yeni Tünel İhaleye Çıkıyor
İBB, Baltalimanı Ayazağa Tüneli, Levazım Baltalimanı Tüneli ve Ayazağa Çayırbaşı Tüneli'ni ihaleye çıkarıyor. İhaleler Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul trafiğini rahatlamak için hayata geçireceği tünel projelerine start veriyor. Daha önce İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından müjdesi verilen tünellerden 3 tanesi ihaleye çıkıyor.

1) Baltalimanı - Ayazağa Tüneli

İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafındna ihaleye çıkarılan Baltalimanı Ayazağa Tüneli'nin ihalesi 16 Ağustos 2016 tarihinde saat 09:30'da gerçekleşecek.

Baltalimanı ile Ayazağa arasında hayata geçirilecek olan tünel ve bağlantı yollarının 780 günde tamamlanması hedefleniyor.

2) Levazım-Baltalimanı Tüneli

Beşiktaş'ta Levazım ile Baltalimanı arasında yaşama geçirilecek olan Levazım-Baltalimanı Tüneli'nin ihalesi 17 Ağustos 2016 tarihinde saat 09:30'da gerçekleşecek.

Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan Levazım-Baltalimanı Tüneli'nin 850 günde bitirilmesi planlanıyor.

3) Ayazağa - Çayırbaşı Tüneli

Ayazağa Çayırbaşı Tüneli ise 18 Ağustos 2016 tarihinde saat 10:00'da ihaleye çıkıyor. Tünelin ihalesi İBB Satınalma Daire Başkanlığı, İhale İşleri Müdürlüğü İhale Salonu'nda yapılacak.

Ayazağa ile Çayırbaşı arasında inşa edilecek olan tünel ve bağlantı yollarının 750 günde bitirilmesi hedefleniyor. Tünelde çalışmalar ihale süreci tamamlanıp sözleşme imzalandıktan sonra 5 günde içinde başlayacak.

Haber: Maide KARADAĞ

"İstanbul'da 3 Yeni Tünel İhaleye Çıkıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap