İstanbul'da 4 Metro Hattının İhale Tarihi Belli Oldu

İstanbul'da hayata geçirilecek olan 4 metro hattının ihale tarihleri belli oldu. İşte o hatlar ve ihale tarihleri...

10 Ağustos 2016
İstanbul'da 4 Metro Hattının İhale Tarihi Belli Oldu İstanbul'da hayata geçirilecek olan 4 metro hattının ihale tarihleri belli oldu. İşte o hatlar ve ihale tarihleri...

Ağustos ayında 7 yeni metro hattını ihaleye çıkarmaya hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu hatların ihalelelerini erteleme kararı almıştı. Bu hatlardan 4 tanesinin yeni ihale tarihi belli oldu.

1) Başakşehir Kayaşehir Metro Hattı

Daha önce 4 Ağustos'ta ihaleye çıkması planlanan Başakşehir Kayaşehir metro hattının yeni ihale tarihi 9 Eylül 2016 olarak belirlendi. 4 duraklı hattın ihalesi saat 10:00'da gerçekleşecek.

2) Kaynarca Pendik Tuzla Metrosu

İBB Kaynarca Pendik Tuzla metrosunun ihale tarihini ilk olarak 8 Ağustos olarak açıklamıştı. Kaynarca Pendik Tuzla metrosu ihale tarihi 19 Eylül 2016 olarka belirlendi. 12 kilometre uzunluğundaki 8 istasyonlu hattın ihalesi saat 10:00'da yapılacak.

3) Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt Metro Hattı

11 Ağustos'taki ihalesi ertelenen Mahmutbey Esenyurt metrosunun yeni ihale tarihi 20 Eylül olarak açıklandı. Kabataş'tan Esenyurt'a kesintisiz ulaşım sağlayacak olan hattın Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt Metrosu saat 10:00'da ihale edilecek.

4) Kirazlı Halkalı Metro Hattı

9,7 kilometre uzunluğundaki Kirazlı Halkalı metro hattı 22 Eylül 2016 günü ihaleye çıkıyor. 9 istasyondan meydana gelen Kirazlı Halkalı metrosunun bin 20 günde tamamlanması öngörülüyor.

Haber: Maide KARADAĞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.