İstanbul'da 4 Yeni Metro Hattı İçin Düğmeye Basıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 4 yeni metro hattı için start verdi. İşte o hatlar...

13 Mayıs 2016
İstanbul'da 4 Yeni Metro Hattı İçin Düğmeye Basıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi 4 yeni metro hattı için start verdi. İşte o hatlar...

"Her Yere Metro Her Yerde Metro" sloganıyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi 5 yeni metro hattı için düğmeye bastı. Hatlardan 3 tanesi Anadolu yakasında 1 tanesi ise Avrupa yakasında yer alıyor.

YENİDOĞAN'A BAĞLANTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk olarak Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli metro hattı ve bu hatta bağlantı olacak olan Sarıgazi Taşdelen Yenidoğan metro hattını ihaleye çıkarıyor. Yaklaşık 17,8 kilometre uzunluğundaki hat 14 istasyona sahip.

Yenikapı Hacıosman metro hattının Seyrantepe bağlantısının bir benzeri Çekmeköy Sultanbeyli metro hattına yapılacak. Çekmeköy Sultanbeyli metro hattı Sarıgazi (Hastane) durağından Yenidoğan'a bağlanacak.

Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli metro hattı ihalesi 14 Temmuz 2016 tarihinde saat 10:00'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü'nde yapılacak.

2019 yılında açılması planlanan Çekmeköy Sultanbeyli metro hattı ile iki ilçe arasındaki mesafe 16,5 dakikaya düşecek. Sarıgazi'den Yenidoğan'a ise 10 dakikada gidilecek.

KAYNARCA TUZLA ARASI 12 DAKİKA

İBB, Kaynarca Pendik Tuzla metrosu içinde hazırlıklara başlıyor. 12 kilometre uzunluğa sahip olan 8 istasyonlu Kaynarca Tuzla metro hattının ihalesi 15 Temmuz 2016 tarihinde saat 10:00'da İBB İhale İşleri Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.

Kaynarca ile Tuzla arasındaki ulaşım süresini 12 dakikaya düşürecek olan Kaynarca Tuzla metro hattının 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor.

ÜMRANİYE GÖZTEPE METROSU DA BAŞLIYOR

İBB'nin Anadolu yakasında start vermeye hazırlandığı son hat ise Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı. 11 istasyonlu olan Ümraniye Göztepe metrosu 13 kilometre uzunluğa sahip. Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı'nın ihalesi 20 Temmuz 2016 tarihinde saat 10:00'da gerçekleşecek.

Ümraniye Göztepe arasını 25 dakikaya düşürecek olan Ümraniye Göztepe metrosu, Göztepe'den marmaraya, Yenisahra'dan Kadıköy Kartal metro hattına, Ümraniye Çarşı'dan Üsküdar Sancaktepe metro hattına, İstanbul Finans Merkezi'nden ise Kadıköy Sultanbeyli metro hattına entegre olacak.

KİRAZLI'DAN HALKALI'YA 15 DAKİKA

Avrupa yakasında hayata geçirilecek olan Kirazlı Halkalı metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri, Yer Altı Aktarma Merkezi (Otopark) Ve Depo Alanı İnşaatı yapım ihalesi 18 Temmuz 2016 tarihinde saat 10:00'da yapılacak.

9,7 kilometre uzunluğundaki Kirazlı Halkalı metro hattı 9 istasyona sahip. Kirazlı ile Halkalı arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşürecek olan hat Kiralı istasyonundan Kirazlı Olimpiyat Parkı metro hattı ile, Mimar Sinan istasyonundan Havalimanı İkitelli metro hattı ile Halkalı istasyonundan ise marmaray ile entegre olacak.

HABER: Maide KARADAĞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3.Havalimanı projesinin yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi

3.Havalimanı projesinin yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi

Yapım çalışmalarının hız kesmeden sürdüğü 3.Havalimanı projesinde tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez

13 Eylül 2017


Tav Havalimanları hisselerinin yüzde 3,76’sı yabancılara satıldı

Tav Havalimanları hisselerinin yüzde 3,76’sı yabancılara satıldı

TAV Havalimanları'nın kurucu ortaklarından Tepe İnşaat ve Sera Yapı hisselerinin bir kısmını yabancı

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat