İstanbul'da 71 cadde ve meydanda düzenleme yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Tarihi Yarımada, Taksim ve Bakırköy meydanlarının da bulunduğu 71 cadde ve meydanı yeniden düzenleyecek.

11 Temmuz 2017
İstanbul'da 71 cadde ve meydanda düzenleme yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Tarihi Yarımada, Taksim ve Bakırköy meydanlarının da bulunduğu 71 cadde ve meydanı yeniden düzenleyecek.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmet Müdürlüğü, 10 Temmuz 2017 tarihinde “İstanbul genelinde cadde düzenleme işi” ihalesi düzenledi. Kentin önemli cadde ve meydanlarını kapsayan ihale şartnamesinde düzenleme yapılacak 71 nokta var. Kentin kilit noktalarındaki cadde ve meydanları içine alan düzenleme işi, yer tesliminden itibaren 925 gün olarak belirlendi.

İstanbul’dan İnşaat Sesleri Yükselecek

İhale şartnamesinde, Taksim ve Bakırköy gibi yoğun bölgeler de yer alıyor. Taksim Beyoğlu'ndaki Şişhane Meydanı, Sıraselviler Caddesi, Kadiriler Yokuşu, Talimhane bölgesi, Piyalepaşa Bulvarı-Kasımpaşa Deniz Askeri Hastanesi bulunuyor. Bakırköy'de Özgürlük Meydanı, Ataköy Meydanı, İncirli Caddesi, İstanbul Caddesi, Florya Caddesi, Bahçelievler'de ise Şirinevler Kent Meydanı da düzenleme yapılacak.

Diğer yenilenecek noktalar arasında ise Tarihi Yarımada'nın en önemli ve yoğun ulaşım yollarını oluşturan Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi, Aksaray'dan Beyazıt'a uzanan Ordu Caddesi, Vezneciler'den Süleymaniye'ye uzanan 16 Mart Şehitleri Caddesi bulunuyor. Sirkeci Feribot İskelesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasındaki alan da yeniden düzenlenecek yerler listesinde. Ayrıca iş kapsamında, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Zeyrek Sarnıcı'nın da rölöve, restitüsyon, restorasyon ve çevre düzenleme projelerinin hazırlanması da yer alıyor. İhale kapsamında Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'nın cadde ve meydanlarında da düzenleme projesi hayata geçirilecek. Gündemde olan diğer bir konu ise İstanbul genelindeki köprü, viyadük ve yaya üst geçitlerinin güçlendirilmesi. Güçlendirme çalışmaları için proje hazırlanması işi için İBB 25 Temmuz'da ihaleye çıkacak.

71 Nokta Düzenlenecek

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin açacağı ve 2.5 yıl sürecek olan İhale kapsamında düzenleme yapılacak olan meydan ve caddeler arasında şu noktalar yer alıyor: “Büyükçekmece Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Esenyurt Nazım Hikmet Bulvarı, Güngören Davutpaşa Caddesi, İnönü Caddesi, Küçükçekmece 27 Mayıs Caddesi, Zeytinburnu Abay Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Rauf Denktaş Caddesi, Bağcılar Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Bahçelievler Çavuşpaşa Caddesi, Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma Projesi, Çatalca Cevdet Barın Caddesi, Gaziosmanpaşa Meydanı, Küçükçekmece Aşık Veysel Caddesi.”


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3. Havalimanı bölgesine 10 bin konutluk şehir kuruluyor

3. Havalimanı bölgesine 10 bin konutluk şehir kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki yeni mega projelerin bölgelerine şehirler kurulaca

24 Mayıs 2018


Gebze-Halkalı banliyö hattında test sürüşü yapıldı

Gebze-Halkalı banliyö hattında test sürüşü yapıldı

Çalışmalarda sona yaklaşılan Gebze-Halkalı banliyö hattında bugün test sürüşü yapıldı.

23 Mayıs 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum