İstanbul’da Yatırımcıların Yeni Gözdesi Bu Semt Oldu

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ocak 2016
İstanbul’da Yatırımcıların Yeni Gözdesi Bu Semt Oldu

Atatürk Havalimanı ve mega projelere yakınlığıyla dikkat çeken, ulaşım yatırımlarıyla değer kazanan Basın Ekspres Ve Güneşli, yakın zamanda İstanbul'un en prestijli ofis bölgesi haline gelecek...

Atatürk Havalimanı’na ve yapım çalışmaları devam eden 3. Havalimanı ile mevcut ve planlanan kongre, fuar alanlarına yakınlığıyla dikkatleri üzerinde çeken Basın Ekspres Ve Güneşli, Avrupa yakasının cazibe merkezleri arasında yer alıyor. İstanbul Stratejik Planı’nda Prestij Hizmet Alanı ve Merkezi İş Alanı olarak tanımlanan bölge son yıllarda çok sayıda konut, otel ve ofis yatırımlarına ev sahipliği yapıyor.

E-5, TEM, ve sahil yolunu birbirine bağlayan bir kavşak noktası oluşturan ve Kuzey Marmara Otoyolu’na da bağlantısı bulunan bölge, metro ve raylı sistem projeleriyle İstanbul'un en ulaşılabilir bölgelerinin arasında yer alacak. Uzmanlar yakın gelecekte Basın Ekspres Ve Güneşli bölgesinin İstanbul’un en prestijli ofis bölgesi olacağını belirtiyor. Ulaşım projeleri ile stratejik önemi artan bölge uzmanlar tarafından yatırımda kar getiren bölge olarak gösteriliyor.

A PluS Ofislerin Merkezi Basın Ekspres Ve Güneşli

Bölgenin ilk A pluS Ofis projesi olan Balance Güneşli'yi hayata geçiren Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, Basın Ekspres aksının Avrupa yakasında Maslak’tan sonra Merkezi İş Alanı (MİA) olarak tanımlanan ilk bölge olduğuna dikkat çekti. Çoban, sanayi alanlarının şehir dışına çıkmasıyla beraber boş kalan arazilere 5 yıldızlı otel, alışveriş merkezi, konut ve A pluS Ofis projelerinin yapılmaya başlandığını açıkladı.

Bölgenin Atatürk Havalimanı ve yapımı devam eden 3. Havalimanı'na en yakın iş alanı olduğunu ifade eden Çoban, özellikle Anadolu’daki şirketlerin ve A pluS Ofis ihtiyacı olan firmaların tercih edecekleri ilk bölgenin Basın Ekspres Ve Güneşli olacağını söyledi. Bölgede kamu yatırımlarınında hız kazandığına dikkat çeken Çoban, devam eden 4 metro hattının ulaşım avantajı sağlayacağının altını çizdi.

Güneşli Stratejik Bir Merkez Olacak

Servotel Corporation İcra Kurulu Üyesi Melda Bayraktaroğlu, Güneşli ve Basın Ekspres'in E-5, TEM, sahil yolu kesişme noktasında, 3. Köprü ve 3 Havaalanı bağlantısı ve Atatürk Havaalanı’na komşu konumuyla özel bir lokasyon olduğuna dikkat çekti. Bayraktaroğlu, Tüm bu yatırımlar ve yakın zamanda hizmete girmesi planlanan 4 metro hattı ele alındığında Güneşli'nin stratejik bir merkez olacağını söyledi.

İstanbul'daki ulaşım zorlukları dikkate alındığında zamanın değer kazandığını ifade eden Bayraktaroğlu, ticari hayatın yoğunlaştığı bölgelerde ikametinde artmaya başladığını açıkladı. Bununla beraber her bölgenin kendi içinde sosyal ve iş yaşamını örgütlediğini söyleyen Bayraktaroğlu, "Güneşli'de nitelikli ofis ve konut projelerinin eş zamanlı geliştiği bir bölge olarak öne çıkıyor. Bu durum aynı bölgede yaşama, çalışma imkanı ve avantajı sunuyor. Bakırköy, Ataköy, Bağcılar, Yeşilköy, Florya, Bahçelievler gibi ilçelere komşu olan Güneşli, bölgesel bir iş, ofis merkezi olacak." dedi.

Güneşli, Levent Maslak Aksına Alternatif Olarak Gelişiyor

Basın Ekspres Ve Güneşli bölgesinin 10 yıldır gayrimenkul yatırımları açısından hareketli bir süreç yaşadığını ve bu hareketliliğin Atatürk Havalimanı'na yakınlığından dolayı olduğunun altını çizen TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, havaalanı çevresinde artan nüfusun konut yatırımlarını tetiklediğine işaret etti. Bölgedeki ofis yatırımlarında da ciddi bir artış yaşandığına dikkat çeken Maya, bölgenin Levent Maslak hattına alternatif olarak geliştiğini söyledi. Maya, geçmişte depo ve sanayi alanı olan bölgede büyük arsa üretilerek büyük ölçekli konsept projeler geliştirme avantajı olduğunu belirtti.

Bölgedeki Ulaşım Avantajları Ofis Yatırımlarını Arttıracak

Bölge hakkında açıklamada bulunan Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ise, Atatürk Havaalanı bölgeye enerji getiren en önemli etken olduğunu belitti. Yazıcı, "2016 ve 2019’da bölgeye birkaç metro hattının ulaştırılması bekleniyor. Henüz güzergahı belli olmamakla birlikte bir havaray projesi söz konusu. Bölge İdare Mahkemesi bölgeye taşınacak. Bu durum bölgenin ofis yatırımları açısından gelişimini de sağlayacaktır." dedi.

Atatürk Havalimanı'nın taşınması halinde bu alanın nasıl kullanılacağı bölgenin kaderini etkileyeceğine dikkat çeken Yazıcı, " Bu 10 milyon metrekarelik alanın geliştirilmesi halinde bölgede bir sinerji oluşturabilir." şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Teknik Yapı Yücel Sitesi'nin dönüşüm çalışmalarını başlatıyor

Teknik Yapı Yücel Sitesi'nin dönüşüm çalışmalarını başlatıyor

Teknik Yapı Teknik Yapılar SAN. ve TİC. A.Ş.’nin Kartal ilçesinde inşa edeceği konut projesinin ÇED

26 Eylül 2017


Keleş Center Airport projesi Küçükçekmece'de yükseliyor

Keleş Center Airport projesi Küçükçekmece'de yükseliyor

Keleş Center Airport projesi, 360 bin TL'den başlayan fiyatlarıyla E-5 aksının önemli projeleri aras

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat