• Ulaşım Projeleri
  • İstanbullulara Ayazağa – İTÜ – İstinye Metro Hattı Müjdesi!

İstanbullulara Ayazağa – İTÜ – İstinye Metro Hattı Müjdesi!

İstanbul Sarıyer'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Kasım 2014
İstanbullulara Ayazağa – İTÜ – İstinye Metro Hattı Müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer, Ayazağa - İtü - İstinye Raylı Sistem Projesi hizmet alımı işini ihaleye çıkarıyor.

İhalesi 24 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan proje 8 kilometre olarak dizayn edildi.

Sarıyer, Ayazağa İTÜ- İstinye Raylı Sistem Projesi ile, Yenikapı'dan Maslak'a kadar gelen metro hattı, İTÜ Ayazağa istasyonundan yeni bağlantıları olacak. 8 kilometre uzunluğundaki metro hattı projesi Seyrantepe'den başlayarak Ayazağa'nın içinden geçip, İTÜ, İstinye Park AVM ve İMKB'den sonra İstinye'ye inecek.

YENİKAPI-AKSARAY METROSU HİZMETE GİRDİ

İstanbul metro hattı projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbulluların merakla beklediği Aksaray - Yenikapı mtro hattı hizmete girdi.

aksaray-yenikapi-metro-hatti-konut-fiyatlarini-nasil-etkiledi

Aksaray-Yenikapı hattı ile Kartal’dan metroya binen bir yolcu Marmaray’a aktarma yaparak Yenikapı’ya, buradan da Aksaray-Havalimanı-Başakşehir hattına kesintisiz ulaşabilecek. Aynı hat sayesinde Yenikapı- Taksim-Hacıosman metrosuna da geçiş yapılabilecek.

Yeni açılan hat ile Kartal Atatürk Havalimanı arası 81 dakikaya indi. Bağlantı sayesinde Topkapı-Sultançiftliği ve Otogar-Başakşehir metro hatları ile Merter-Bağcılar tramvay hattı da Marmaray ile entegre oldu.Aksaray-Yenikapı metro hattı ile yolcular Yenikapı’dan metro ile Taksim, Levent, Mecidiyeköy, Maslak ve Hacıosman’a da kolay ulaşabilecek.

Aksaray- Yenikapı hattı, Atatürk Havalimanı, Bağcılar, Başakşehir ve Olimpiyat Stadı’nı Yenikapı’ya bağlarken aynı zamanda Aksaray, Otogar, havalimanı, Marmaray ve İDO’nun da yolcu aktarma noktası oluyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.