İstanbul'un Bu 2 İlçesine Metro Müjdesi

Silivri'de yatırımlar hakkında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca ve Silivri'ye metro müjdesi verdi...

02 Eylül 2016
İstanbul'un Bu 2 İlçesine Metro Müjdesi Silivri'de yatırımlar hakkında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca ve Silivri'ye metro müjdesi verdi...

Silivri’de AK Parti İlçe merkezini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş, Silivri'de yapılacak yeni yatırımların müjdesini verdi. 2004'ten bu yana Silivri'de 1 milyar 625 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen İBB Başkanı Topbaş, yatırımların devamının geleceğini açıkladı.

Silivri'nin ulaşım yatırımlarıyla sayfiye ilçesi olmaktan çıktığını belirten Topbaş, “Her yerde metro her yere metro” anlayışıyla yürüttükleri raylı sistem yatırımlarından Silivri’nin de nasibini alacağını söyledi.

Ne Zaman Açılacak?
Başkan Topbaş, 2019 sonrasında Halkalı’dan Çatalca’ya bir metro hattı geleceğini, Silivri için de bir metro hattı planladıklarını açıkladı. Topbaş, İstanbul genelinde devam eden ve yapacakları metrolarla nihai raylı sistem uzunluğunun bin kilometreyi geçeceğini ifade etti.

İstanbul'un Metrosu internet sitesindeki bilgilere göre Çatalca metrosu Halkalı'dan başlayacak ve Bahçeşehir'den geçerek Çatalca'ya uzanacak. 33 kilometrelik Halkalı Bahçeşehir Çatalca metro hattı ile ulaşım 33 dakikada sağlanacak.

Silivri metrosuyla ilgili bilgiler kesinleşmezken, hattın Tüyap'tan başlaması bekleniyor. Hattın Tüyap'tan başlaması durumunda metrobüs ile de bağlantısı olmuş olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Zeytinburnu Belediyesi İlçeye Yeni Düzenlemeler Yapacak

Zeytinburnu Belediyesi İlçeye Yeni Düzenlemeler Yapacak

Zeytinburnu Belediyesi 58.Bulvar Caddesi ve 15 Temmuz Meydanı'nda yenileme yapıyor...

10 Mayıs 2017


LYS Sınavında Toplu Taşıma Ücretsiz olacak!

LYS Sınavında Toplu Taşıma Ücretsiz olacak!

İstanbul büyükşehir Belediye Meclisi, Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS)'na girecek olan öğrenci ve göre

09 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat