İzmir Beştepeler'de kentsel dönüşüm resmen başlıyor

Beştepeler bölgesinin imar planları askıya çıkarıldı.

11 October 2021
İzmir Beştepeler'de kentsel dönüşüm resmen başlıyor İzmir'de kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Konak ilçesinde yer alan Beştepeler bölgesinde kentsel dönüşüm uygulanacak.

İzgazete'de yer alan habere göre, Konak Belediyesi, Gültepe'nin sonrasında ikinci büyük kentsel dönüşüm hamlesi olan Beştepeler planını da askıya çıkardı. Söz konusu plan, bir ay süreyle Konak Belediyesi'nin resmi web sitesi ile Yağhaneler Hizmet Binası'nda askıda duracak.

Konu hakkında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Gültepe'de olduğu gibi süreci tüm şeffaflığıyla ve halkımızla birlikte sürdüreceğiz" dedi.

HANGİ MAHALLELER YER ALIYOR?

Beştepeler Bölgesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonunda; Dayıemir, Dolaplıkuyu, İmariye, Selçuk, Aziziye, Tınaztepe, Duatepe, Kocatepe, Çimentepe, 1. Kadriye, 2. Kadriye, Hasan Özdemir, 19 Mayıs ve Zafertepe mahalleleri yer alıyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, detaylarına bir ay boyunca Konak Belediyesi'nin web sitesinde yer alan link üzerinden mahalle, sokak adı ve kapı numarasıyla sorgulanabilir olarak da erişim sağlanabilecek.

"ŞEFFAF BİR SÜREÇ YÜRÜTECEĞİZ"

Vatandaşların askıya çıkan plana kolay erişebilmesi ve detaylı bilgi alabilmesi için her hazırlığı yaptıklarını belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Vatandaşlarımız askı süreci boyunca web sitemizden, belediyemizin mobil uygulamalarından planlara ulaşabilir. Ayrıca Yağhaneler Hizmet Binamıza giderek hem planları inceleyebilir hem ayrıntılı bilgi alabilirler. Vatandaşlarımız planlara bakacak, yerini bulacak ve varsa itirazını yapacak. Teknik ekibimiz de askı süresi boyunca vatandaşa yardımcı olacak. Hemşehrilerimizin aklındaki tüm soruları yanıtlayacağız ve ‘vatandaşa rağmen' değil, vatandaşla birlikte adım atacağız" ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümde şeffaflık ilkesiyle hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Batur, "Gültepe'de olduğu gibi süreci tüm şeffaflığıyla ve halkımızla birlikte sürdüreceğiz. Sürecin tüm aşamalarını muhtarlarımızı, halkımızı, tüm unsurları bilgilendirerek, şeffaf bir şekilde yürüteceğiz. Halkımız her zaman değişikliklerden haberdar olacak" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum