İzmir Ege Mahallesi'nde kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak?

İzmir Ege Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmasında yeni gelişmeler yaşandı.

31 July 2019
İzmir Ege Mahallesi'nde kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak? Türkiye'nin birçok şehrinde olduğu gibi İzmir'de de kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla vatandaşlara daha güvenli ve daha modern yaşam alanları kazandırılıyor. İzmir'de uzun zaman gündemde yer alan Ege Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmasıyla ilgili somut gelişmeler yaşanmaya başlandı.

İzmir'in Konak ilçesinde yer alan Ege Mahallesi'nde çarpık kentleşme ve alt yapı sorunları göze çarpıyor. Bölge, yaşam kalitesini artırma adına 2013 yılında kentsel dönüşüm alanı ilan edilmişti.

BAŞKAN SOYER DEVREYE GİRDİ

İzmir Ticaret Borsası'nın Temmuz ayı toplantısına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Soyer'in gündeminde kentsel dönüşüm ve kent düzenlemeleri yer aldı.

Ege Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin İzmir'in en önce çözmesi gereken sorunlarından biri olduğunu belirten Soyer, "Aslında Büyükşehir Belediyesi’nin burasıyla ilgili ciddi bir çalışması olmuş. Beş bin civarında tapu sahibiyle mutabakat yapılmış. Bu son derece önemli bir gelişme" diye konuştu.

Ege Mahallesi'nde kentsel dönüşümü başlatacaklarını belirten Soyer, yeni bir formül önererek, "Türkiye'nin de içinde bulunduğu şartlar nedeniyle alıcı, müteahhit çıkmıyor. Kabasını İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız. Sonrasında tesisatı, seramiği, altyapısı ne varsa onlar için ihaleye çıkacağız. Yarısını biz yapmış olacağız, müteahhide, ‘bu iş yürüyor girersen bitireceğiz’ güvencesini vereceğiz. Biz Büyükşehir olarak başlayacağız ve gerisini ihaleyle çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

KEMERALTI'NDA YENİ DÜZENLEMELER

Kent merkezlerinde yapılacak düzenlemeler hakkında da bilgiler veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Girin Kemeraltı'na, Havra Sokağı’na kadar devam edin, oradan Agora'ya ve İkiçeşmelik üzerinden Kadifekale'ye çıkın. Aslında bu saat Kulesi ile Kadifekale’nin bağlandığı yer dünyanın en güzel turistik yerlerinden biri. İkiçeşmelik'teki spotçuların oradan mutlaka kaldırılması lazım. Bunu yapacağız" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum