İzmirli İnşaatçılar Seçim Sonuçlarından Memnun

İnşaat sektörünün İzmir temsilcileri seçim sonuçlarından memnun olduklarını belirterek, seçim sonuçlarının sektöre yansımalarını değerlendirdi...

02 Kasım 2015
İzmirli İnşaatçılar Seçim Sonuçlarından Memnun

İnşaat sektörünün İzmir temsilcileri seçim sonuçlarından memnun olduklarını belirterek, seçim sonuçlarının sektöre yansımalarını değerlendirdi...

1 Kasım'da tekrar sandığa giden Türkiye AK Partiyi tek başına iktidar seçti. Ekonominin lokomotifi durumundaki inşaat sektörünün İzmir'deki temsilcileri, sonuçların piyasaya büyük bir canlılık getireceğini söyledi.

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, "İnşaat sektörünün durağanlaşması, dövizin iniş çıkışları ve istikrarsızlık, sektörde yeni projelerin harekete geçmesini engellemişti. Çoğu yatırımcı projelerini askıya almış, seçim sonuçlarını bekliyordu. İnşallah bu yeni süreç Mayıs 2013'teki günlerin devamı olacaktır. Kredi faizlerinin istikrarla birlikte düşeceğini ve 2013 yılındaki rakamlar olmasa da, o seviyelere yakın bir sürece girilmesi halinde, sektörün daha da hareketleneceğini düşünüyorum" dedi.

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı da "Vatandaş ekonomi ve güvenlik alanında istikrara oy verdi. Ekonomide bir parlama olacağını düşünüyorum. Ekonomideki gelişmelerin ilk etkileyeceği sektör inşaat. Dövizden çıkılıp, konuta girilmesi gereken bir dönem. Bugünden itibaren konut tarafında zamları göreceğiz. İstikrar, beklenti ve fiyatları yukarı çekecek. Bununla birlikte inşaatta beklenmeyen bir canlanma olacağını düşünüyorum. Üretim artacak, yeni projeler hayata geçirilecek ve haliyle talep artacak." şeklinde konuştu.

Tanyer inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer ise "İnşaat sektörü Türkiye'nin parlayan yıldızı. Türkiye'nin de bu bağlamda çağdaş konutlara ve kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Hükümetteki istikrarla birlikte kredi faizleri ve normal faizlerin de düşmesini öngörüyorum. İnşaat sektörü daha aktif olacak ve yatırımcılar da hareketlenecektir." ifadelerini kullandı.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.