İzmirlilere havaray müjdesi!

İzmir'de havaray çalışmalarına başlandığı bildirildi. Peki, İzmir'de havaray nerede olacak? İşte detaylar…

06 June 2019
İzmirlilere havaray müjdesi! Özellikle büyük şehirlerde şehiriçi trafik için önem alternatif ulaşım ağı olarak gösterilen havaray, İzmir'e kazandırılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaların başlandığına dair açıklama geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. İzmir'de havaray çalışmasının başlandığını ifade eden Soyer, havarayın hem yapım aşamasında hem de ulaşımda birçok avantajı olduğunu belirterek, "Yapım maliyeti düşük ve manzaralı seyahat sunuyor. İlk hattı ESBAŞ ile Fuarİzmir arasında yapacağız. 2.3 kilometrelik hattın çalışmalarına hemen başlayacağız" diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

İzmir'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Soyer, Ege Mahallesi'nde çalışmaların başlayacağını aktararak, "Üçte biri işgal alan, mülkiyet yok ve bu nedenle mutabakat yapılamıyor. Vatandaş, 'Çıkarsam sokakta mı kalacağım, bana ev verecek misin?' diye soruyor, evinden çıkmıyor. Bu sorun için harekete geçtik. İşgal alanının yanı başında bu üçte birlik kısım için bina yapacağız. Her şey hazır, ihale yok. Kaba inşaatını büyükşehir yapacak. Tesisat gibi işler için ihaleye çıkacağız. Onların gözü önünde evlerini yapacağız ve alan tamamen boşalınca da dönüşümü hemen başlatacağız. Proje hazır, engel yok" ifadelerini kullandı.

BASMANE ÇUKURU NE OLACAK?

İzmir'de uzun zamandır atıl durumda olan Basmane Çukuru'nun durumu hakkında da konuşan Başkan Soyer, "Kesin bir karara varılana kadar suni gölet şeklinde kullanması gerektiğini düşünüyoruz. Etrafına banklar, fıskiyeler koyup ağaçlar dikip vatandaşın nefes alabileceği bir alan yaratacağız. Alanda hayata geçecek proje kesinleşene kadar bu şekilde kullanılmasını talep edeceğiz" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum