"Kocaeli, İzmit" Konut Projeleri

İLGİLİ HABERLER


Semt Kocaeli Satışa Çıktı!

Bir Pekdemir İnşaat projesi olarak hayata geçen Semt Kocaeli, Kocaeli Çayırköy'de yükseliyor. Projede konut fiyatları 249 binden başlıyor...

21 Nisan 2017


Tuana Evleri 3. Etap Satışa Çıktı!

Bir Kent Konut - Haldız İnşaat ortaklığı projesi olarak hayata geçen Tuana Evleri 3. Etap, Kocaeli İzmit'te yükseliyor. Projede daire fiyatları 281 binden başlıyor...

11 Nisan 2017


İzmit Alikahya'ya Pazar Yeri Geliyor!

İzmit Belediyesi, Alikahya'da yeni bir kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor. Projenin temeli yarın atılacak...

06 Nisan 2017


Belde A.Ş.'den Kiralık Kafeterya ve Çay Bahçesi!

Belde A.Ş., mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait kafeterya ve çay bahçesini kiraya veriyor...

28 Mart 2017


Türk Kızılayı'ndan Bina İhalesi!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, Kocaeli İzmit'te yer alan bir adet binayı, "yap-işlet-devret" modeliyle ihaleye çıkartıyor...

06 Mart 2017


İzmit Belediye Başkanlığından Kat Karşılığı İnşaat İhalesi

Kocaeli İzmit Belediye Başkanlığı, mülkiyeti kendisine ait olan ve Yenidoğan'da yer alan 3 adet arsayı, üzerine kat karşılığı konut, sosyal tesis, ticaret (dükkan), fırın inşa edilmesi için ihaleye çıkartıyor...

10 Şubat 2017


My Hill 4 Projesinde 350 Bin TL'ye 4+1

My Hill 4 fiyatları 350 bin TL'den başlıyor. Projede kişiye özel ödeme seçenekleri sunuluyor...

30 Ocak 2017


Körfezkent 3 Projesi 84 Bin TL'den Yarın Satışta

Körfezkent 3 projesinde 196 konut 84 bin TL'den başlayan fiyatlarla yarın açık arttırmaya çıkıyor...

18 Ocak 2017


Pekdemir İnşaat'tan Yeni Proje

Pekdemir İnşaat İzmit Çayırköy'de 280 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Projenin 3 ay içinde satışa çıkması bekleniyor...

10 Ocak 2017


Kent Konut'tan İzmit'te Satılık Arsa

Kent Konut İzmit'teki ticari alan imarlı arsasını 35.3 milyon TL'ye ihaleyle satışa çıkarıyor...

27 Ekim 2016


İnnovia Terrace Projesinde 100 Ay 0 Faiz İmkanı

Teslimlerin hemen gerçekleştiği İnnovia Terrace projesinde 100 ay 0 faizle vadelendirme imkanı sunuluyor...

29 Ağustos 2016


Kocaeli Deftertarlığı’ndan İzmit’te Satılık Arsa

Kocaeli Defterdarlı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmit Emlak Müdürlüğü, izmit Yenimahalle’deki bin 439,43 metrekare deniz dolgu alanını satışa çıkarıyor... 

01 Temmuz 2016


Toki İzmit Tavşantepe Meslek Lisesi İhalesi Bugün

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Mart 2016


İzmit Belediyesi 14 İşyerini İhaleye Çıkarıyor

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Ocak 2016


İzmit’e Yeni Meslek Lisesi

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Ocak 2016


İzmit Kabaoğlu Şuyulandırma Proje İmar Planı 15 Ocak’ta Askıda

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ocak 2016


İzmit Belediyesi’nden Satılık 37 Arsa

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Aralık 2015


SGK’dan Kocaeli’nde Satılık 102 Daire

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

27 Kasım 2015


Halk GYO Şekerpınar Projesine Ruhsat Çıktı!

Halk GYO Şekerpınar projesine ruhsat çıktı. Halk GYO Şekerpınar projesinin 2016 yılında tamamlanması planlanıyor

15 Ekim 2015


Kocaeli, İzmit Hakkında

Kocaeli ilinin merkez ilçesi olan İzmit, İzmit Körfezi'nin doğu kıyısında, Marmara Bölgesi'nin ise Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde bulunmaktadır. Milattan önce 3000'den beri insan yaşamına ve meskenler topluluğuna ev sahipliği yaptığı bilinen İzmit, bugün de önemli merkezlerden biridir.

İstanbul'a yakınlığı ve geçirmekte olduğu gelişim ve değişim süreciyle öne çıkan İzmit'te gerek toplu konut idaresi ve gerekse özel inşaatçı firmalar tarafından icra edilen pek çok yeni konut projeleri bulunmaktadır.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı İzmit Konut Projeleri sayfasından İzmit'teki tüm konut projelerini bütün ayrıntılarıyla görüntüleyip inceleyebilir, konut projelerini birbirleriyle karşılaştırarak en makul yatırım planını siz çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak en yeni konut projelerinden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İzmit Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak alındığında, İzmit satılık konut fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %168 civarında bir oranda artış sağladığı tespit edilmiştir.

2003 yılında 54 bin TL seviyesinde seyreden İzmit satılık ev fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli değer kazanarak 100 bin TL seviyesine varmıştır. 2009 yılında yaşanan ani bir düşüşün ardından 78 bin TL düzeyine gerileyen İzmit satılık daire fiyatları, 2009 yılının ilk çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçerek 2016'nın son çeyreği itibariyle 150 bin TL dolaylarına ulaşmıştır.

İzmit Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak alındığında İzmit kiralık konut fiyatlarının genel olarak geçtiğimiz 12 yılda %250 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

2003 yılında 207 TL seviyesinde seyreden İzmit kiralık ev fiyatları, 2008 yılına kadar daima artış göstererek 538 TL dolaylarına ulaşmıştır. 2008 yılında gerçekleşen beklenmedik bir düşüşün ardından 451 TL düzeyine gerileyen İzmit kiralık daire fiyatları, 2009 yılının ilk çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreği itibariyle 726 TL civarına ulaşmıştır.

İzmit Yatırıma Uygun Mudur?
Geçtiğimiz yıllarda arz ettiği değer kazanma istatistiği, geçirmekte olduğu gelişim ve değişim süreci, yatırımcılara sunduğu prim potansiyelleri ve kâr marjı fırsatları göz önüne alındığında İzmit'in yatırıma uygun olduğu ifade edilebilir.

İzmit Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
İzmit'te konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi, 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans olmak üzere 17 yıl olarak tespit edilmiştir.

İzmit Popülasyon
İzmit'te yaklaşık 350 bin kişi ikamet etmektedir. Ağırlıklı yaş ortalaması 15 ila 45 yaş arasına denk düşen İzmit sakinlerinin %62'lik bir kısmı evli iken, %38'lik bir kesimi ise bekardır. Sosyoekonomik açıdan incelendiğinde ise İzmit'in genel olarak, (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesine mensup olduğu görülmektedir.

İzmit Ulaşım
Avrupa'yı Anadolu ve Ortadoğu'ya bağlayan kritik kara, demir ve denizyolu ulaşım ağlarının merkezinde bulunmasıyla dikkatleri çeken Kocaeli bir sanayi kenti olduğu için yüksek lojistik imkanlarına sahiptir. Bu da hemen hemen en gelişmiş karayolu ağlarından birine sahip olmasıyla sonuçlanmıştır. Şehiriçinde otobüs, minibüs, dolmuş ve taksilerle ulaşım sağlanan Kocaeli'nin son derece işlek olan limanından da Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli merkezlerine gemiler kalkmaktadır. İzmit de Kocaeli'nin merkez ilçesi ve en gelişmiş ilçesi olduğundan bu imkanlardan en çok faydalanan ilçe olarak öne çıkmaktadır.

İzmit'teki Önemli Hastaneler
- Kocaeli Devlet Hastanesi
- İzmit Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
- İzmit Merkez Serdar, Santral, Saraybahçe, Sarımeşe, Seymen, Suadiye, Şirintepe ve Topçular sağlık ocakları
- İzmit Devlet Hastanesi
- Özel Konak Hastaneleri
- Özel Dr. Tahsin Özbek Tıp Merkezi
- İzmit Akademi Hastanesi İzmit'in önemli hastaneleri arasındadır.

İzmit'teki Önemli Okullar
- Seymen, Kartanesi, Elma Şekeri, Gülistan ve Gonca anaokulları gibi anaokulları
- Nuh Çimento, Kocatepe, Kuvayi Milliye ve Leyla Atakan ilkokulları gibi ilkokullar
- Hakkaniye, Hızır Reis, İbrahim Süreyya Yiğit, İnkılap ve Kılıçarslan ortaokulları gibi ortaokullar
- Mimar Sinan, Muammer Dereli Anadolu Öğretmen, Özel Atafen, Sabancı Teknik ve Endüstri Meslek ve Özel Seymen Anadolu liseleri gibi liseler
- Kocaeli Üniversitesi İzmit'teki önemli okullar arasındadır.

İzmit'teki Önemli Alışveriş Merkezleri
- 41 Burda AVM
- ArastaPark AVM
- Gebze Center AVM
- N-City AVM
- Outlet Center AVM
- Symbol AVM İzmit'te bulunan alışveriş merkezleri olarak halkın ticaret ve sosyalleşme için uğrak yeridir.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı
  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat