İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Sona Gelindi

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Aralık 2015
İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Sona Gelindi

Tamamlandığında dünyanın en büyük orta açıklığına sahip 4. köprüsü olacak olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde çalışmalarda sona gelindi...

İstanbul ile İzmir arasınu 3 saate düşürecek olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan Diliskelesi ile Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan Hersek Burnu arasında inşa edilen İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde kedi yollarının döşenmesinin ardından taşıyıcı halatların montajlarına başlandı.

Temeline çakılan 195 çelik kazık ile en büyük depreme dayanıklı şekilde hayata geçirilen köprüde çelik köprü halatları yerin 19 metre altındaki temellerine sabitlenecek ve taşıyıcı halatların montajının ardından köprünün tabliyeleri denizden kaldırılacak. Böylece köprünün inşaatında son aşamaya geçilmiş olacak.

Yaklaşık 2 bin 682 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük orta açıklığına sahip 4. köprüsü olma özelliği taşıyacak olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü üç gidiş, üç geliş ve bir de hizmet şeridiyle araçlara hizmet verecek. Körfez'in iki yakasında 60 dakika süren geçiş süresini 6 dakikaya indirecek olan köprünün geçiş ücreti 35 dolar + KDV olması bekleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.