İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün İlk Tabliyesi Yerleştirildi

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Ocak 2016
İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün İlk Tabliyesi Yerleştirildi

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde 55 tonluk ilk tabliye bugün yerleştirildi...

İstanbul İzmir arasındaki süreyi 3 saate düşürecek proje kapsamında hayata geçirilen İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul İzmir Otoyolu projesinin en önemli kısmı olan İzmir Körfez Geçiş Köprüsü'nde ilk tabliye yerleştirildi.

Tamamlandığında dünyanın dördüncü en uzun açıklıklı asma köprüsünde olacak olan köprü İzmit Körfez geçiş süresini 6 dakikaya indirecek. Toplaö 113 tabliyenin yerleştirileceği köprüde deniz üzerinde duracak olan ilk tabliye bugün yerleştirildi.

55 ton ağırlığındaki ilk tabliye deniz seviyesinde 70 metre yüksekliğe TAKLİF 7 isimli yüzde vinç ile yerleştirildi. 11 metre 80 santimetre genişliğindeki tabliye askı halatlarında yapılan çalışmalar tamamlandıktan sonra nihai yerine sabitlenecek.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde tabliyelerin ve askı halatlarının montajlarının Nisan ayına kadar tamamlanması hedefleniyor. Geçiş ücreti 35 dolar + KDV olarak belirlenen köprünün 2016 yılının Nisan ayında hizmete açılması planlanıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolu projesinin ihalesi tamamlandı. İşte kazanan firma...

14 Nisan 2017


E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, E-5 ve Tem otoyollarının altını otoparka dönüştürmeye hazırlanıyor...

14 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.