Kabataş Martı Projesi'nin imar planı askıya çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul'daki Kabataş Martı Projesi'nin imar planını onayladı.

23 Temmuz 2017
Kabataş Martı Projesi'nin imar planı askıya çıktı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen 'Kabataş İskelesi Ulaşım Transfer Merkezi' projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan imar onayını aldı. 5 Temmuz'da onaylanan plan, itirazlar ve Kabataş'a bağlanacak metro hatlarının son durumu incelenmek üzere askıya çıkarıldı. Planın 19 Ağustos'a kadar askıda kalacağı öğrenildi.

2016 yılının Aralık ayında çalışmalarına başlanılan proje, 'Martı Projesi' olarak da biliniyor. Projede çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü belirtilirken, 'Kabataş İskelesi Ulaşım Transfer Merkezi'ne kazıklar çakıldığı görüldü.

KABATAŞ'A 2 METRO HATTI

19 Ağustos'a kadar askıda kalacak imar planına göre Kabataş'ta yer alan kara, deniz ve raylı sistem hatları yeniden düzenlenecek. Buna göre 2 metro hattının Kabataş'a bağlanacağı öğrenildi.

Projesi tamamlanan Tekstilkent-Kabataş metrosu Ulaştırma Bakanlığı'nın yatırım programına alınırken projenin yatırım ihale çalışmalarının sürdüğü açıklandı. Öte yandan hat inşaatının tamamlanmasıyla Bağcılar, Esenler, Gaziosmanpaşa ve Kağıthane ilçelerinin Kabataş Yolcu İskelesi ile denizyolu ulaşımına ve diğer raylı sistem hatlarına entegre olacağı bildirildi.

YENİ ALAN DENİZ HARİTALARINA İŞLENECEK

Kabataş Martı Projesi ile birlikte Kabataş sahilinde de düzenlemeler yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından askıya çıkarılan imar planında, ''İDO, BUDO, Dentur Avrasya ve şehir hatları firmalarının belli bir sistem içerisinde yeniden düzenlenmesi ve çağdaş mimari çizgilerle yolculuk konforunun artırılması amaçlanmıştır.'' ibaresi yer aldı. Buna göre, projenin tamamlanmasıyla birlikte değişen sahil hattı ve yeni inşa edilen alanlar deniz haritalarına işlenecek. Ayrıca emsal hesabı ve kat yüksekliği, ilgili koruma kurulu tarafından onaylanacak avan proje ile belirleneceği bildirildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avrasya Tüneli aydınlatma tasarımıyla ABD’den ödüle layık görüldü

Avrasya Tüneli aydınlatma tasarımıyla ABD’den ödüle layık görüldü

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez denizin altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, tasarımında ku

09 Ağustos 2017


Ataköy- Basın Ekspres-İkitelli Metrosu 2019’da hizmette

Ataköy- Basın Ekspres-İkitelli Metrosu 2019’da hizmette

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın çalışmalarını yerinde inceleyen İBB Başkanı Kadir

09 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat