Kabataş Meydan Projesi 28 Temmuz'da Başlıyor

Kabataş Transfer Merkezi projesi 28 Temmuz'da başlıyor. İnşaat çalışmaları süresinde Kabataş iskelesindeki deniz seferleri farklı iskelelerden gerçekleşecek...

09 Temmuz 2016
Kabataş Meydan Projesi 28 Temmuz'da Başlıyor Kabataş Transfer Merkezi projesi 28 Temmuz'da başlıyor. İnşaat çalışmaları süresinde Kabataş iskelesindeki deniz seferleri farklı iskelelerden gerçekleşecek...

İstanbul'a yeni bir meydan daha geliyor. Ulaşım sistemlerinin entegre edileceği Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerinin Yenilenmesi projesi 28 Temmuz’da başlıyor.

İBB tarafından hayata geçirilecek olan proje kapsamında 83 bin metrekarelik alan yayalaştırılarak meydana dönüştürülücek. Aynı zamanda raylı sistem hatları, deniz ve karayolu ulaşımı proje ile beraber entegre hale gelecek.

Kabataş Martı projesi kapsamında vapur, deniz otobüsü ve motor iskeleleri yenilenirken, Dolmabahçe-Fındıklı arasındaki trafiği yeraltına alınacak. Meydan altına ise müze, sergi salonları ve otopark inşa edilecek.

Üsküdar Kabataş Yaya Tüneli Entegre Olacak

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklanan Üsküdar Kabataş yaya tüneli projesi yeni meydanda ulaşım sistemlerine bağlanacak.

Raylı Sistemler Kabataş'ta Buluşuyor

Beykoz Üsküdar metro hattı Üsküdar'dan Marmaray ile, Darüşşafaka-Yenikapı Hattı, Taksim-Kabataş Füniküleri ile Kabataş’a entegre olacak. Kabataş'a uzanacak olan Sarıyer Beşiktaş metro hattı ve yapımı devam eden Kabataş Esenyurt metro hattı da Kabataş'ta buluşacak.

Deniz Ulaşımı Kullananlar Dikkat

Arkeoloji Müzesi denetiminde yapımı gerçekleştirilecek olan Kabataş Transfer Merkezi projesinin inşaatı 28 Temmuz'da başlıyor. Çalışmalar sebebiyle Kabataş'taki vapur, motor ve deniz otobüsü iskeleleri bir süre hizmet veremeyecek.

Bu kapsamda;

Şehir Hatları; Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden,
İDO; Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi’nden,
DENTUR; Kabataş-Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi’nden,
BUDO; Kabataş-Bursa seferleri Karaköy Eski İDO İskelesi’nden gerçekleşecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.