Kadir Topbaş'tan Kabataş Transfer Merkezi'nde AVM Açıklaması

İBB Başkanı Topbaş, Kabataş Transfer Merkezi projesinde AVM ve benzeri binaların olmayacağını açıkladı...

12 Ağustos 2016
Kadir Topbaş'tan Kabataş Transfer Merkezi'nde AVM Açıklaması İBB Başkanı Topbaş, Kabataş Transfer Merkezi projesinde AVM ve benzeri binaların olmayacağını açıkladı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapım çalışmalarına başlanan Kabataş Transfer Merkezi'yle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kabataş Transfer Merkezi'nin 2005 yılında tasarlandığını belirten Topbaş, 2008 yılında Koruma Kurulu'nda plan ve tasarımının onaylandığını, 2009 yılında projenin Cityscape Ödülüne aday olduğunu ve 2010 yılında en iyi aktarma merkezi ödülünü aldığını söyledi.

SİLÜETİ BOZMAYACAK
Martı şeklindeki iskele alanının bin 300 metrekare olduğunu açıklayan Topbaş, tüm alanın yeşil alanlarla birlikte 100 bin metrekareden fazla olduğunu belirtti. İskele yükseliğinin 9,5 metre olduğunu söyleyen Topbaş, "Silüeti kapatması söz konuzu değildir. Arkadaki set yüksekliğinde, Dolmabahçe Camisi'ne 340 metre, Fındıklı Molla Çelebi Camisi'ne ise 190 metredir. Taşıyıcı olarak beton hiç kullanılmayacak, tamamen transparan olacak" dedi.

PROJEDE AVM YOK
Projede AVM veya bu tarz başka binaların yer almadığının altını çizen Topbaş, "Altta ve üstte geçiş alanlarında büfe, pastane, gazete, çay kahve satışı gibi yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak üniteler yer alacak. Bu üniteler aynı zamanda alanın ve mekanın yaşamasını sağlamak amaçlıdır" şeklinde konuştu.

YETİŞMİŞ AĞAÇ DİKİLECEK
Proje alanındaki tüm ağaçların üniversitelerce tespit edildiğini ve koruma altına alınacağını vurgulayan Topbaş, "Proje alanına birçok yetişmiş ağaç eklenecek" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

"Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi" sorusunu İBB Başkanı Mevlüt Uysal yanıtladı.

16 Kasım 2017


Gebze ve 3. Köprü arasındaki YHT için ÇED kararı çıktı

Gebze ve 3. Köprü arasındaki YHT için ÇED kararı çıktı

Gebze ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü YHT ile bağlaması planlanan projeyle ilgili ÇED karar yayımlan

16 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.