Kahramanmaraş'ta 3 bin konut daha dönüşüme alınacak

Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor.

09 June 2021
Kahramanmaraş'ta 3 bin konut daha dönüşüme alınacak Tüm Türkiye'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları oluşturuluyor. Kentsel dönüşümle aynı zamanda modern ve nitelikli yaşam alanları da kuruluyor.

Kentsel dönüşümün yoğun şekilde uygulandığı şehirlerden biri olan Kahramanmaraş'ta yeni proje çalışmaları da sürüyor. Tekke'deki çalışmada yeni etap projeleri hayata geçiriliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, evre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ve Gedaş Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı ile Tekke Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Saçaklızade ve Kurtlar mevkiinde yükselen konutlarda incelemelerde bulundu.

YERİNDE DÖNÜŞÜM UYGULANIYOR

Çalışmalar hakkında son bilgileri paylaşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, "Ağcalı Kavşağı ve Önsen arasında inşasına başladığımız köprü ve bağlantı yollarıyla güzergah yarı yarıya kısalacak. Tekke Kentsel Dönüşümü projemiz ifade ettiğimiz üzere iki etaptan oluşuyor. İlk etapta bin ikinci etapta 2 bin konut olmak üzere dönüşüm süreci gerçekleşecek. Kurtlar ve Saçaklızade Toplu Konutları da Yusuflar Mahallesinde ikamet eden hemşehrilerimize bir seçenek olarak sunuluyor. Kentsel dönüşüm için vatandaşlarımız arzu ederlerse yapılan kıymet takdirini nakit olarak alabiliyor" diye konuştu.

Kentsel dönüşümde yerinde dönüşüm modelini uyguladıklarından bahseden Başkan Güngör, "Yerinde dönüşüm veya rezerv bölge konutları için tercih kullanılabiliyor. İnşallah, öncü olarak tamamladığımız 100 konutluk projemizi kısa süre içinde hak sahibi hemşehrilerimize teslim etmeye başlayacağız. Biz bu projelerin uzun soluklu şehir planlamacılığına uygun, tarihi mimariyi ve geleneksel yapıyı muhafaza eden görüntülere sahip olması arzusundayız" ifadelerini kullandı.

SENE SONUNA KADAR BİRİNCİ ETAP BAŞLAYACAK

Çalışmalar hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ise, "İlk hedefimiz sene sonuna kadar birinci etap yerinde dönüşüm projelerine başlamış olmak. Şehir an itibariyle büyük bir şantiye alanı; hem cephe sağlıklaştırma işleri var hem de rezerv konut işleri var. Üstelik bunlar yalnızca kentsel dönüşümü ilgilendiren kısımlar. Biz bu gelişmeleri kendi adımıza gurur vesilesi olarak görüyoruz. Burada bakanlıkların ve yerel yönetimlerin işbirliği diğer şehirlere de örnek teşkil etmeli. Bu yıl içerisinde Yusuflar Mahallemizdeki dönüşüm ciddi bir aşama kaydedecektir. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e özellikle teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum