Kanal İstanbul İçin 5 Ayrı Güzergah

09 Şubat 2016
PAYLAŞ
Kanal İstanbul İçin 5 Ayrı Güzergah

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Kanal İstanbul projesi için 5 tane güzergah üzerinde çalıştıklarını açıkladı...

2011 yılında Başbakan'ın çıglın projesi olarak açıklanan Kanal İstanbul projesinin güzergahı gündemde. Bu yıl çalışmalarına hız verilen ve yıl sonuna kadar ihaleye çıkması hedeflenen Kanal İstanbul projesi için güzergah çalışmaları sürüyor. Daha önce güzergah açıklamasında bulunmadıklarını belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Kanal İstanbul için beş tane güzergah üzerinde çalışıyoruz. Hiçbir güzergahı açıklamış değiliz" dedi.

Bakan Yıldırım, "Çalışmalar esnasında bölgede bir takım tahminlerle spekülasyon oluşturuluyor. Vatandaşların hayal kırıklığı yaşamaması, mağdur olmamaları için bir beyanatta bulundum. Kanal İstanbul ile ilgili güzergah çalışmaları kesinlik kazanmamıştır, halen devam etmektedir. Hem jeoloji etütler, yeraltı su kaynakları, doğal ve tarihi sit alanları bakımından devam etmektedir. Bir de çevresindeki imar planlaması olarak Çevre Bakanlığı ve TOKİ'nin çalışması var" şeklinde konuştu.


"Kanal İstanbul İçin 5 Ayrı Güzergah" haberine ait yorum yok

Yorum Yap