Kanal İstanbul’da Son Aşamaya Gelindi

04 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Kanal İstanbul’da Son Aşamaya Gelindi
Mega projelerde tüm hızla çalışmaların sürdüğünü belirten Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Kanal İstanbul'da son aşamaya gelindi" dedi...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, mega projelerinin son durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Altyapı Projeleri İçin Yeni Kaynak
Ulaştırmadaki altyapı projelerine yönelik yeni fonlar-kaynaklar oluşturmak için hükümet olarak çalışma sürdürdüklerini belirten Bakan Arslan, “Bu varlık fonundan ayrı özel bir çalışma. Yakında detayları netleşecek ve kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

3. Köprü İçin Geri Sayım Başladı
Büyük projelere devam ediyoruz bir aksama yok diyen Bakan Arslan, “26 Ağustos’ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yüksek katılımlı bir törenle açacağız, orada 10-15 günlük bir işimiz kaldı” dedi.

Avrasya Tüneli 20 Aralık’ta Açılıyor
Avrasya Tüneli’nde darbe girişiminin ilk bir-iki günü dışında çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini söyleyen Arslan, “20 Aralık’ta orayı açmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kanal İstanbul’da Son Aşamaya Gelindi
Kanal İstanbul projesi hakkında da bilgi veren Arslan, “Kanal İstanbul’da birçok noktada güzergah çalışmaları yapıldı ve son aşamaya geldi. Artık finansal yöntemleri konuşuyoruz. Finansal yöntemin de adını koyduktan sonra, ihale sürecini başlatacağız. Kamu kaynakları mı kullanılacak, yap-işlet mi olacak, başka bir yöntemle kamu-özel sektör ortak mı çalışacak bütün bunları çalışıyoruz” dedi


"Kanal İstanbul’da Son Aşamaya Gelindi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap