Kanarya Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başlıyor

İstanbul'da uzun zamandır dönüşümün gündemde olduğu Kanarya Mahallesi'nde proje başlıyor.

07 May 2021
Kanarya Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başlıyor İstanbul'da deprem tehlikesine karşı tüm ilçelerde kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Küçükçekmece ilçesinde çarpık kentleşmenin yoğun olduğu Kanarya Mahallesi'nde de kentsel dönüşüm uygulanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, şehirde sosyal konut projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmalarına da devam ediyor. Kanarya Mahallesi'ndeki kritik dönüşüm projesini KİPTAŞ yürütecek.

Kanarya Mahallesi'nde hayata geçirilecek dönüşüm projesi için "İş Birliği Protokol İmza Töreni" düzenlendi. Törene, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt katılım sağladı.

DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR İNŞA EDİLECEK

Törende bir konuşma yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali kurt, İstanbul'un dönüşüm sürecinde KİPTAŞ'ın yoğun bir şekilde çalıştığını belirterek kısa zaman içerisinde yeni yaşam alanlarının vatandaşlara teslim etmek için büyük uğraş içerisinde olduklarını aktardı.

Kanarya Mahallesi'ndeki projede 713 hak sahibinin güvenli ve modern yapılarda yaşaması için ilk adımın atıldığını belirten Kurt, "2013'te Kanarya Mahallesi'nde yer alan yapıların riskli alan olarak ilan edilmesiyle süreç başlamış ancak bürokratik nedenler dolayısıyla çalışmalar durma noktasına gelmişti. Yetkinin Belediye ve KİPTAŞ'a verilmesiyle süreç yeniden başladı ve vatandaşlarla uzlaşma sağlanarak çalışmalar hızlandı. Bu süreç dahilinde kurulan kentsel dönüşüm ofisi ile vatandaşlar bilgilendirmeye devam edildi. Proje ile toplam 913 bağımsız birim ve 84 bin 78 metrekare yapı stoku yenilenecek. Depreme dayalı konutların yanı sıra sosyal donatılar da inşa edilecek" ifadelerini kullandı.

"KİPTAŞ BÜTÜN KONSANTRESİNİ DÖNÜŞÜME ÇEVİRDİ"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Zeytinburnu'nda bir binada yaşanan çökmeyi hatırlatarak İstanbul'un yapı stokunun tehdit altında olduğunu ifade etti.

Yapı stoku konusun oldukça önemli olduğunu belirten İmamoğlu, "Deprem bölgesinde bulunan her şehirde özel bir itina özel bir katkı sağlama mecburiyeti bulunuyor. Biz de deprem sürecine yönelik kentsel dönüşüm çalışmalarını çok önemsiyoruz. KİPTAŞ şu anda bütün konsantresini kentsel dönüşüme çevirdi. Vatandaşın da içerisinde olduğu kentsel dönüşüm süreçleri başarılı olur" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum