Kapadokya'da bütün kaçak yapılar yıkıldı

Türkiye'nin turizm noktalarında kaçak yapılaşmayla mücadele sürüyor.

06 May 2020
Kapadokya'da bütün kaçak yapılar yıkıldı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye'nin tüm şehirlerinde başlattığı kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarını turizm bölgelerinde artırdı. Özellikle Muğla, Antalya gibi şehirlerde çok sayıda yıkım yapılırken Kapadokya da kaçak yapılaşmanın yoğun şekilde sürdüğü bölgeler arasında bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Nevşehir'deki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Nevşehir'in en önemli kentlerden biri olduğunu belirten Bakan Kurum, kentin ilçeleri ve turistik yerlerinin hem yerli hem de yabancı turistler tarafından her yıl ziyaret edildiğine değindi.

KAPADOKYA'YA YAKIŞMAYAN YAPILAR YIKILIYOR

Nevşehir ilçesi Kapadokya'nın önemli bir turizm bölgesi olduğunun altını çizen Bakan Kurum, "Çalışmalardan biri de Kapadokya'da doğal yapıyı bozan ve Kapadokya'mıza yakışmayan kaçak yapıların yıkımıydı. Valiliğimiz ve belediyemizle iş birliği yapmak suretiyle Kapadokya'daki bütün kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdik.  Nevşehir'de ve turizm cennetimiz Kapadokya'da doğal yapıyı bozan kaçak yapılara müsaade etmiyor, kentsel dönüşüm ve yenileme projelerimizi bölgenin dokusuyla uyumlu, ekolojik bir yaklaşımla hayata geçiriyoruz" şeklinde konuştu.

TOKİ DEVREDE

Nevşehir'de devam eden diğer çalışmalar hakkında da bilgiler veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Uçhisar'daki derme çatma yapıların yıkılması talimatını verdiklerini belirterek Nevşehir'e yakışacak bir yapı yapılması talimatını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) verdiklerini aktardı.

Nevşehir'de kentsel dönüşüm projeleri olduğunu belirten Bakan Kurum, valilik yanındaki okulların bulunduğu alanda da millet bahçesi, sokak sağlıklaştırma ve çevre düzenlemesi projeleri olduğunu ifade etti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum