Karadeniz Akdeniz Yolu Projesinde Son Durum

Sultan Aldulhamit döneminde projesi çizilen 600 kilometrelik Karadeniz Akdeniz Yolu projesinde son durum haberimizde...

03 Temmuz 2016
Karadeniz Akdeniz Yolu Projesinde Son Durum Sultan Aldulhamit döneminde projesi çizilen 600 kilometrelik Karadeniz Akdeniz Yolu projesinde son durum haberimizde...

İlk kez Osmanlı döneminde 1880 yılında gündeme getirilen Karadeniz Akdeniz Yolu projesinde son durum ne merak konusu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Sultan Abdulhamit döneminde projesi Fransız mühendislere çizilen Karadeniz Akdeniz Yolu projesinde gelinen nokta hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 600 kilometrelik Karadeniz Akdeniz Yolu projesinin en önemli etabının tamamlandığını belirten Yılmaz, yolun tamamının 2017 sonunda tamamlanacağını söyledi.

Yılmaz; “Yolun önem önemli etabı olan Ordu’dan Mesudiye istikametine Aydınlar-Gümüşköy etabındaki çalışmanın da sona erdiğini, yol güzergahında bulunan Melet Irmağı’nın da 370 metrelik Çatalkaya viyadüğü ile geçildiğini ifade etti.

3 SAATLİK YOL 1,5 SAATE İNECEK
Ordu Mesudiye arası 120 kilometrelik yolun proje başlamadan önce 2,5-3 saat sürdüğünü belirten Yılmaz, “‘Dereyolu’ olarakta adlandırdığımız Karadeniz-Akdeniz Yolu ile 30 kilometre kısalan bu yol 1.5 saate inecek. Şuanda açılan bölümleriyle Ordu’dan Mesudiye’ye 2 saatte çok rahat bir şekilde gidilebiliyor. Projenin son etabı olan Topçam’da tünel ve yol çalışması sürüyor. Proje içerisindeki 30 kilometrelik 22 adet tünel ve 88 kilometrelik Ordu-Sivas arasındaki yolun tamamı 2017’de bitecek inşallah. Melet Vadisi’nin en zorlu yerlerinden Çatalkaya’da artık trafiğe açılan 370 metrelik viyadük var. Daha önceden yarım saatten fazla zaman alınan buradaki yolu artık viyadükle ve bağlantı tünelleriyle 10 dakika gibi kısa sürede alıyoruz. Daha yolun tamamı bitmemiş olmasına rağmen ulaşım mesafesi de çok ciddi şekilde kısaldı." dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolu projesinin ihalesi tamamlandı. İşte kazanan firma...

14 Nisan 2017


E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, E-5 ve Tem otoyollarının altını otoparka dönüştürmeye hazırlanıyor...

14 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.