Karşıyaka’da Palmiyeler Yerinde Kalıyor

İzmir Karşıyaka'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Mayıs 2015
Karşıyaka’da Palmiyeler Yerinde Kalıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Tramvay proje güzergahının değiştirilerek bölgedeki palmiyelerin korunacağını bildirdi.

Karşıyaka'da Palmiyeler Yerinde Kalıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Tramvay Projesi’nde bölge halkının sesine kulak vererek, güzergahı “palmiyeler yerinde kalacak şekilde” değiştirilmesi talimatını verdi. Böylelikle Karşıyaka Tramvay Projesi güzergahındaki palmiyeler kesilmeden yaşamlarına devam edebilecekler.

Karşıyaka Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu'nun açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyakalılara sevindirici haberi iletti. Yapım çalışmalarının sürdüğü Karşıyaka tramvay güzergahında bulunan palmiye ağaçlarının yerlerinden taşınmayacağını açıklayan Başkan Aziz Kocaoğlu, bunun için güzergah değişikliğine gideceklerini söyledi. Başkan Kocaoğlu, "Geçtiğimiz günlerde tramvay projesiyle ilgili ağaç kesilecek diye bir söylem gelişti. ‘1300 ağaç kesilecek' dendi. Oysa tramvayın geçtiği yerde bunun yarısı kadar bile ağaç yok. Üstelik biz ağaç kesmiyoruz. Yine de Karşıyakalı hemşehrilerimin iyi niyetinden hiç şüphe duymadım. Bizim felsefemizde ağaca, doğaya, hayvana, insana zarar vermek yok. Tramvay projesinde de vermeyeceğiz. Arkadaşlardan yeni bir güzergah çalışması yapmalarını istedim. 30-40 civarında palmiyeyi taşıyacaktık ama şimdi bir tane palmiye bile taşınmayacak" dedi.

Karşıyaka İçin Örnekköy Stadı

Başkan Aziz Kocaoğlu Karşıyaka'ya stat yapılması için yöneltilen soruları şöyle devam etti: "2011 seçimlerinden önce Örnekköy'de 80 dönüm arazide yapmak istedik. Oradan vazgeçtiler. Sonra Çiğli'deki Büyükşehir Belediyesi'nin bir kısmını kamulaştırdığı bir kısmını Hazine'den aldığı yere yapalım dendi.. Biz de düşündük, değerlendirdik, kabul ettik. Sonra orası da olmasın, burası da olmasın dendi. İkisi için de bir gerekçe öne sürülmedi. Sayın Spor Bakanının bulunduğu bir toplantıda Örnekköy zeminin bozuk olduğu ve bu yüzden maliyetin yüzde 30 fazla olacağı söylenmişti. ‘Yalı'daki zemin nasıl?' diye yetkililere sordum. ‘Yalı'nın zemini daha zor. Orası tamamen kazıkla yapılacak' cevabını aldım. Yani Örnekköy'ün zemin gerekçesi de çürümüş oldu. Ne hesap yaparlar bilmeyiz ama o dönemde Örnekköy'e büyük bir spor kompleksi yapma hayalimizi yok ettiler. Ama orası hala stat lejantında. Umuyorum ki, 8 Haziran sabahı biz oraya Türkiye'ye örnek bir stat yapmak için ilk adımı atar ve Karşıyakalılara hediye ederiz."

-

Karşıyaka'da Palmiyeler Yerinde Kalıyor

-

Katı Atık İçin Üst Düzey Teknoloji

Evsel atıkların berterafı için kurulacak olan tesis hakkındaki düşüncelerini de Karşıyakalılarla paylaşan Başkan Aziz Kocaoğlu, "Tesis kuracağımız alana geçen günlerde muhtarları götürdük. Onlar da gördü; burada ot yok, ağaç da yok! Kurum görüşlerini de aldık. Bildiğiniz gibi, ilçe belediyeleri çöpleri toplar; Büyükşehir de alır götürür ve şimdiki gibi depolar. Biz de diyoruz ki ‘artık depolamayalım. Her türlü kaynağı ayırıp dünyada en ileri teknolojiyi kullanacak tesisi örnek olarak Yamanlar'a kuralım." dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum