Kartal İstmarina AVM’nin Açılış Tarihi Belli Oldu

İstanbul Kartal'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Aralık 2015
Kartal İstmarina AVM’nin Açılış Tarihi Belli Oldu

Dap Yapı tarafından hayata geçirilen İstmarina projesinin AVM etabı tanıtıldı. İstmarina AVM projede yaşayanlara ve bölge halkına açıldığında 160 mağazasıyla hizmet verecek...

Emlak Konut GYO güvencesiyle Dap Yapı tarafından hayata geçirilen İstmarina projesinin AVM'si yatırımcılarla buluşturdu. “2014-2015 Yapı Geliştirme” kategorisinde“Dünya’nın En İyi Projesi” seçilen İstmarina’nın AVM'si anadolu yakasının deniz manzaralı ilk manzarası olarak yükseliyor.

İstmarina AVM 165 bin metrekare alan üzerinde toplam 160 adet mağazadan meydana geliyor. 250 milyon euro yatırım bedeline sahip olan İstmarina AVM 3 kat halinde yükselecek. İstmarina AVM'nin 2017 yılının ikinci yarısına kadar tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor. AVM'de yerli yabancı bir çok marka, sinema, çocuk oyun alanları bulunacak. 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan İstmarina AVM'nin yüzde 30'u cafe ve restoranlardan meydana gelecek.

İstmarina AVM Kiralama Çalışmalarını JLL Türkiye Yürütecek

İstmarina AVM'nin yönetim ve danışmanlık hizmeti için JLL Türkiye ile anlaşıldı. Kiralama faaliyetlerini yürütecek olan JLL Türkiye'nin Başkanı Avi Alkaş, "Şehirler gelişirken, gayrimenkul sektörü de onların kimliğine, eşsizliğine ve orada yaşayanların hayatlarına katkıda bulunacak öncü ve önemli bir rol üstleniyor. İstmarina projesi de Kartal Bölgesi ve İstanbul’umuz için bu öncü görevi üstlenecek. Böylece, İstmarina projesi semtin merkezi olacak. JLL Türkiye olarak bizim için böylesi önemli bir projenin bir parçası olmak sadece mutluluk verici değil; aynı zamanda da gurur verici. JLL Türkiye olarak kiralama sürecini yürüteceğimiz İstmarina AVM, ziyaretçilerine adalar manzarasında dumanı tüten bir çayı yudumlama keyfinin yanı sıra, ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile de bambaşka bir yaşam alanı sunacak. İstmarina AVM zengin gastronomi konsepti ve geniş ulaşım ağıyla her kesimi kucaklayan bir proje olacak" dedi.

Konu ile görüşlerini paylaşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise " Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor. Halkımızın da Adalar manzaralı bir alışveriş fırsatını kaçırmayacaklarını düşünüyoruz." dedi.

İstmarina AVM ve Kartal'ın potansiyeli hakkında açıklamada bulunan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, " Hem bölgenin hem de Kartal ilçesinin nüfusu, İstanbul genelinden daha hızlı artıyor. 2015’te 480 bin olan Kartal nüfusunun 2025’te 1 milyona, yakın çevresindeki ilçelerle birlikte 4 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Kartal E5 ve sahil yolu arasında 45 bin adet, İstmarina’nın 400 metre yarıçapında 15 bin adet yeni konut yapılması planlanıyor. Biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. İçinde konutların, ofislerin ve otellerin olacağı, Acıbadem Hastanesi gibi ve en az onun kadar bilinen özel bir okulun yer aldığı, Havaalanına yanı başında olan, içinden hızlı tren geçen, Dünyanın en ünlü gurme restoranlarını barındıran İstmarina AVM, İstanbul’a gelen turistlerin ziyaret listelerine eklenecek. Tıpkı bir müze gezer gibi ziyaret edilecek. Alışveriş merkezimize gelenler, koridorlarda Prens Adaları manzarası eşliğinde ve iyot kokusunu duyarak dolaşacaklar. Gemiler marinaya yaklaşacak, sahilden deniz uçakları kalkacak. Alışveriş zevke dönüştürüp, keyifli bir gün yaşayacaklar" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Hem tasarım ve konumuyla hem de cazip ödeme seçenekleriyle yatırımcıların dikkatini çeken Polat Ev G

19 Ekim 2017


İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk ilçesi İsabey Mahallesi’nde konumlanan arsanın satışı için

19 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.