Kartal Kaynarca Metro Hattı Ne Zaman Bitecek ?

İstanbul Pendik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Mayıs 2015
Kartal Kaynarca Metro Hattı Ne Zaman Bitecek ?

Kadıköy-Kartal metrosunun devamı olan Kartal Kaynarca metro hattı ne zaman bitecek ? İşte yanıtı...

2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan Anadolu yakasının ilk metrosu Kadıköy- Kartal metro hattının devamı olan Kartal- Kaynarca metro tünelinin kazı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Tünel kazı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu Kartal- Kaynarca metro hattının 2016 yılında hizmete girmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün yerin 38 metre altında kazı alanına inerek metro inşaatını inceledi. Göreve geldikleri günden bugüne 68.5 milyar lira yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Topbaş, “İBB bütçesinde aslan payını ulaşıma ayırdık. Bu zaman kadar yaptığımız yatırımların 32 milyar lirasını da sadece ulaşıma ayırdık” dedi.

Kentte her gün 28.5 milyon kişinin yer değiştirdiğini belirten Topbaş, “Bunları ancak toplu taşıma araçlarıyla çözebilirsiniz. Bireysel araçlarla İstanbullulara ulaşımda konforu veremezsiniz” diye konuştu.

Topbaş, bir şehrin medeniyet ölçüsünün, o şehirde yaşayanların toplu taşıma kullanma oranlarına bağlı olduğunu ifade etti:

İstanbul’un altyapısından ulaşımına kadar her alanda bugüne kadar 68.5 milyar lira yatırım yaptık ve devam ediyoruz. Metroların kilometresine takriben 50 milyon dolar derseniz, maliyetinin ne demek olduğunu rahat anlayabiliriz. Kendimize koyduğumuz hedef şu: Her mahalleye en fazla yarım saat yürüme mesafesinde metro istasyonu olsun

Kaynarca’nın metro için son nokta olmadığını aktaran Topbaş, “Hat, Tuzla Belediyesi’nin bulunduğu bölgeye kadar gidecek. Ulaştırma Bakanlığı’mız Kaynarca’dan Sabiha Gökçen Havalimanı hattının ihalesini yaptı ve inşaatı yakında başlayacak. Biz Kaynarca’dan itibaren Pendik merkeze ayrı bir hat ilave edip devam ediyoruz. Bu hatları Marmaray’la da entegre edeceğiz” dedi.

KADIKÖY-KAYNARCA 38.5 DK.

2016 yılında faaliyete geçirilmesi planlanan Kartal-Kaynarca metro hattıyla, Kadıköy-Kaynarca arası yolculuk süresi 38.5 dakikaya inmiş olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Metrobüs hattı Silivri’ye kadar uzatılacak

Metrobüs hattı Silivri’ye kadar uzatılacak

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, metrobüs hattının Silivri’ye kadar uzatacaklarını açıkladı.

17 Kasım 2017


Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

"Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi" sorusunu İBB Başkanı Mevlüt Uysal yanıtladı.

16 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.