Kartal Kaynarca Metro Hattı Ne Zaman Bitecek ?

İstanbul Pendik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Mayıs 2015
Kartal Kaynarca Metro Hattı Ne Zaman Bitecek ?

Kadıköy-Kartal metrosunun devamı olan Kartal Kaynarca metro hattı ne zaman bitecek ? İşte yanıtı...

2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan Anadolu yakasının ilk metrosu Kadıköy- Kartal metro hattının devamı olan Kartal- Kaynarca metro tünelinin kazı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Tünel kazı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu Kartal- Kaynarca metro hattının 2016 yılında hizmete girmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün yerin 38 metre altında kazı alanına inerek metro inşaatını inceledi. Göreve geldikleri günden bugüne 68.5 milyar lira yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Topbaş, “İBB bütçesinde aslan payını ulaşıma ayırdık. Bu zaman kadar yaptığımız yatırımların 32 milyar lirasını da sadece ulaşıma ayırdık” dedi.

Kentte her gün 28.5 milyon kişinin yer değiştirdiğini belirten Topbaş, “Bunları ancak toplu taşıma araçlarıyla çözebilirsiniz. Bireysel araçlarla İstanbullulara ulaşımda konforu veremezsiniz” diye konuştu.

Topbaş, bir şehrin medeniyet ölçüsünün, o şehirde yaşayanların toplu taşıma kullanma oranlarına bağlı olduğunu ifade etti:

İstanbul’un altyapısından ulaşımına kadar her alanda bugüne kadar 68.5 milyar lira yatırım yaptık ve devam ediyoruz. Metroların kilometresine takriben 50 milyon dolar derseniz, maliyetinin ne demek olduğunu rahat anlayabiliriz. Kendimize koyduğumuz hedef şu: Her mahalleye en fazla yarım saat yürüme mesafesinde metro istasyonu olsun

Kaynarca’nın metro için son nokta olmadığını aktaran Topbaş, “Hat, Tuzla Belediyesi’nin bulunduğu bölgeye kadar gidecek. Ulaştırma Bakanlığı’mız Kaynarca’dan Sabiha Gökçen Havalimanı hattının ihalesini yaptı ve inşaatı yakında başlayacak. Biz Kaynarca’dan itibaren Pendik merkeze ayrı bir hat ilave edip devam ediyoruz. Bu hatları Marmaray’la da entegre edeceğiz” dedi.

KADIKÖY-KAYNARCA 38.5 DK.

2016 yılında faaliyete geçirilmesi planlanan Kartal-Kaynarca metro hattıyla, Kadıköy-Kaynarca arası yolculuk süresi 38.5 dakikaya inmiş olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Hattı Halk Görüşüne Açıldı!

Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Hattı Halk Görüşüne Açıldı!

Halkalı Kapıkule arası yapılması planlanan hızlı tren hattı için ÇED olumlu kararı verilerek proje h

18 Nisan 2017


Kadıköy-Kartal Havaray Hattı Müjdesi!

Kadıköy-Kartal Havaray Hattı Müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara yeni bir havaray hattı müjdesi ver

17 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat