Kartepe Dağ Altı Yürüyüş Yolu Projesi

Kocaeli Kartepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Eylül 2015
Kartepe Dağ Altı Yürüyüş Yolu Projesi

Kocaeli'ne bağlı Kartepe Belediyesi, Dağ Altı Yürüyüş Yolu Projesi’nin 1'inci etabının yapımına başladı.

Kartepe Belediyesi Arslanbey ile Şefkatiye Mahalleleri arasında Fındıksuyu Yürüyüş Parkuru güzergâhında Dağ Altı Yürüyüş Yolu Projesi’nin 1. Etabı başladı.

Kartepe genelinde süren üst yapı iyileştirme düzenlemeleri kapsamında 41 vizyon projenin turizm ve çevre odaklı projelerinden biri olan Dağ Altı Yürüyüş Yolu Projesi için çalışmalar başladı. Mevcut dokuya zarar vermeden hali hazırdaki yol güzergâhının tesviyesi yapılırken, ana arter güzergâhlar da günümüz koşullarına uygun hale getiriliyor.

ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Arslanbey mahallesinde yapacağı asfaltlama öncesi yol iyileştirme çalışmalarına yaz ayları ile birlikte hız verdi. Kartepe genelinde ana arter yolların birbirine bağlantısını sağlayan güzergâhlardaki yollarda süren iyileştirme çalışmaları Kartepe Belediyesi’nin kendi ekip ve ekipmanı ile yapılıyor.

750 METRE UZUNLUĞUNDA

Bu çalışmalardan biri de Arslanbey ile Şefkatiye mahalleleri arasında yer alan Fındıksuyu Yürüyüş Parkuru üzerinde başlatıldı. Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler güzergâhtaki asfaltlama çalışması öncesi 750 metre uzunluğundaki 5 metre genişliğindeki yolun tesviyesini greyderler vasıtasıyla yaptı. Daha sonra mekanik malzemesi serilecek güzergâhta ekipler yola dökülen malzemeyi düzleştirerek sıkıştıracak.

VİZYON PROJELERİN BAŞINDA GELİYOR

Önümüzdeki ay içinde asfaltlanması hedeflenen parkur ile dağ yolunun ulaşımı daha modern ve güvenli hale kavuşturuluyor. Hızlı bir tempo ile devam eden proje çalışması, Kartepe’ye değer katan vizyon projelerin başında geliyor.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan Üçüncü Havalimanı projesinin tamamlandığında yaklaşık 2

08 Eylül 2017


Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

İzmir ve Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirmesi planlanan Sabuncubeli Tüneli 8 Eylül’de hi

08 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat