Kastamonu'ya kentsel dönüşüm müjdesi!

Kastamonu'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde kentsel dönüşüm uygulanacak.

08 June 2019
Kastamonu'ya kentsel dönüşüm müjdesi! Türkiye'nin birçok şehrinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla vatandaşlara daha modern ve daha güvenli yaşam alanları sunulmak amaçlanıyor. Özellikle afetlere karşı güvenli yaşam alanları sunulmak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tüm bölgelerde dönüşüm çalışmaları yürütüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kastamonu'da katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu. Kastamonu'ya bugüne kadar 15 milyar TL'lik yatırım yapıldığını belirten Bakan Kurum, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak biz de, 2,5 liralık yatırım yaptık. Yapmış olduğumuz istişareler içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın da bir müjdesi vardı. Kuzeykent Mahallesinde 240 bin metrekarelik alanda, millet bahçesi yapılmasını başlattık ve projemiz hızlı bir şekilde ilerliyor" diye konuştu.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM KASTAMONU'YA HAYIRLI OLSUN"

Kastamonu'nda yürütülecek kentsel dönüşüm faaliyetleri hakkında da konuşan Bakan Kurum, "Kentsel dönüşümle alakalı Kastamonu'da atalarımızın, ecdadımızın bize bıraktığı o tarihi değerleri gün yüzüne çıkaracak, Nasrullah Camii ile kale önündeki metruk binaların onarımı ve eski binaların restorasyonu ile deprem riski olan binaların dönüştürülmesi için kararlarımızı aldık. Vatandaşımızın da içinde olduğu onların da rızası çerçevesinde, onların talepleri doğrultusunda, Kastamonu'ya önemli bir proje kazandıracağız" şeklinde konuştu.

Proje oluşturma çalışmalarının sürdüğü bilgisini aktaran Bakan Kurum, "Kentsel dönüşümümüz Kastamonu için hayırlı uğurlu olsun. Hem katı atık depolama tesisi hem de atık su arıtma tesisi noktasında Kastamonu'muzun ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçlara ilişkin de, çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve hızlı bir şekilde Kastamonu'yu marka şehir haline getirecek o projeleri, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum