Kayabaşı'nda ilk kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor

Başakşehir'in Kayabaşı bölgesinde dönüşüm projesi için hak sahipleri belirlendi.

08 April 2021
Kayabaşı'nda ilk kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor İstanbul'un son yıllarda büyük gelişim kaydeden ilçesi Başakşehir'in Kayabaşı Mahallesi'nde sosyal konut projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm projeleri de yürütülmeye başlandı.

Başakşehir Belediyesi, olası depreme hazırlık çalışmaları kapsamında kentsel dönüşüme hız verdi. Bu bağlamda Kayabaşı bölgesinde de bir dönüşüm projesi hayata geçiriliyor.

Milliyet'te yer alan habere göre, Kayabaşı'nda hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesini Başakşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinden olan Başakkent AŞ üstlenecek. Projede hak sahipleri, yapılan kura çekimiyle belirlendi.

KONUTLAR BORÇSUZ ŞEKİLDE TESLİM EDİLECEK

Söz konusu proje hakkında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Ben burada doğdum, büyüdüm. Bunu her yerde gururla söylüyorum. Doğup büyüdüğüm bu ilçenin her köşesini biliyor olmam nedeniyle komşularımızın duygu ve düşüncelerini bilerek hizmet edilmesi gereken neyse ona göre hareket ederek var gücümüzle çalışıyoruz. İşi yürüten arkadaşlarımıza hep şunu söyledim 'bu insanlar bizim komşularımız, ona göre işleyiş olsun.' Çok şükür hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. İnşallah ilçemizdeki kentsel dönüşüm noktasında bu bir başlangıç olsun" ifadelerini kullandı.

Projede hak sahiplerinin çekeceği kuraya giriş ve bodrum katların dahil edilmediğini belirten Başkan Kartoğlu, "Kentsel dönüşümle ilgili televizyonlardan birçok şey duyuyorsunuz. Bizim projemizin şartları başka ilçelerle kıyaslanmayacak kadar güzel oldu. Tamamı borçsuz bir şekilde teslim edilecek. Rabbim, bittiğinde mutlu ve mesut bir şekilde oturmayı nasip etsin inşallah. Sitemizin bir güzel tarafı da, yakınında Avrupa'nın en büyük hastanesinin yollarının olduğu bir lokasyonda yer alıyor" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum