Kayseri Anbar ve Küçükali’de Kentsel Dönüşüm Kesinleşti

08 Kasım 2015
PAYLAŞ
Kayseri Anbar ve Küçükali’de Kentsel Dönüşüm Kesinleşti

Anbar ve Küçükali mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin uygulanabilirliği 6 Kasım 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı...

16 Ekim 2015 tarihinde Bakanlar Kurulunca Afet Riski Altındaki Alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanununun 2. maddesine göre Anbar ve Küçükali mahalleleri Kentsel Dönüşüm için karar alınmıştı. Mülk sahiplerine ödenecek kira, daire karşılığı takas gibi konularda bakanlar kurulu kararı gerekiyor.

Kayseri Anbar ve Küçükali Mahalleleri’nde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin uygulanabilirliği 6 Kasım 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, " 16 Ekimde alınmış olan kentsel dönüşüm kararı bugün itibari ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir. Kayseri başta olmak üzere her iki mahalle sakinlerine hayırlı olsun. Sıra kat karşılığı inşat sözleşmesinin yapılmasındadır. Bu konuyu da önümüzdeki hafta halleceğiz. Hani bir hafta içerisinde her iki mahallede inşaata başlanacaktır" dedi.

İHA


"Kayseri Anbar ve Küçükali’de Kentsel Dönüşüm Kesinleşti" haberine ait yorum yok

Yorum Yap