Kayseri Kocasinan'da dönüşüm sürüyor

Kentsel dönüşümün yoğun görüldüğü Kocasinan'ın Uğurevler Mahallesi'nde çalışmalar sürüyor.

21 February 2020
Kayseri Kocasinan'da dönüşüm sürüyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde belediyeler tarafından Türkiye'nin birçok noktasında sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli ve modern yaşam alanları kazandırılıyor.

Kentsel dönüşümün Kayseri'de en yoğun görüldüğü ilçe olarak öne çıkan Kocasinan'da dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Uğurevler Mahallesi'nde sürdürülen dönüşüm çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

"ÇOCUKLAR İÇİN YENİ YAŞAM ALANLARI OLUŞTURUYORUZ"

Kocasinan'da vatandaşların yaşam kalitesini ve memnuniyetini artırma adına çalışmalarda bulunduklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Kocasinan'ın daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşüm bizim için en önemli çalışmalardan birisidir. Kocasinan sınırları içerisinde ömrünü tamamlamış yapıları, kentsel dönüşüm marifetiyle yeniliyoruz. Bu doğrultuda mahallelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Bunlardan biri olan Uğurevler Mahallesi'nde özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yeni bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla nitelikli sosyal alanların kazandırıldığından bahseden Başkan Çolakbayrakdar, "Yeni yapılarla birlikte burada her türlü sosyal donatıların da yer aldığı bir bölge oluşturacağız. Bu sayede mahallemizin ihtiyacı olan aile sağlığı merkezinin yanı sıra okul, cami, pazar yeri, park gibi ihtiyaç duyulan tüm sosyal donatıların kentsel dönüşümle birlikte tamamlanmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Kocasinan'da sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları Uğurevler Mahallesi dışında birçok farklı noktada devam ediyor. Çalışmalarda önemli derecede ilerleme kaydedildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum