Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm çalışması sürüyor

İşte Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesinde son durum…

20 July 2019
Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm çalışması sürüyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye'de sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla daha modern ve daha güvenli şehirler ortaya çıkarılıyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları, Kayseri'nin birçok bölgesinde devam ediyor.

Kayseri'nin önemli kentsel dönüşüm çalışmaları arasında gösterilen Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmalar, Melikgazi Belediyesi tarafından yürütülüyor. Battalgazi Mahallesi'nde sürdürülen çalışmaları, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu yerinde inceledi ve açıklamalarda bulundu.

Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesiyle Kayseri'ye prestijli bir mahalle kazandırılacağının altını çizen Başkan Palancıoğlu, "Bu başarılı proje ile beraber vatandaşlarımızın huzurla yaşayacağı şehir merkezinde bir mahalle yeniden dönüşerek daha nitelikli bir hale geldi" şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ

Birkaç yıldır devam eden Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmaların sürdüğü bilgisini aktaran Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Eski ismi Küçükali Mahallesi yeni ismi Battalgazi olan mahallemizdeyiz. Burada büyük bir kentsel dönüşüm gerçekleşiyor. Gecekondu olan tek katlı binalar yeşil alanı sosyal tesisi, yolu ve otoparkıyla çok güzel ve nezih bir hale geldi. Birkaç senedir devam eden projenin son aşmasına gelindi. Şuanda çevre düzenlemesi, parkı, otoparkları ve çocuk oyun grupları yapılmakta" ifadelerini kullandı.

Battalgazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmasının devam edeceğini beliren Palancıoğlu, "Yolunu otoparkını hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşlarımızın huzurla oturmasını sağlayacağız. Hayırlı olmasını dilerim. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç'a ve bu projenin yapımından tamamlanmasına kadar emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum