Kayseri Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'nde imzalar atıldı

Kayseri'deki önemli dönüşüm projesi başlıyor.

24 October 2021
Kayseri Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'nde imzalar atıldı Kayseri'nin ilçelerinde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kocasinan ilçesine bağlı Oruçreis Mahallesi'nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi için hak sahipleri ile anlaşmalar yapılmaya başlandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin aktardığı habere göre, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından 200 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirilecek Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri ile imzalar atıldı.

Düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, etap etap tamamlanacak söz konusu projede imzaların 4'te 1'inin atıldığını aktardı.

PROJENİN İHALESİ YAPILDI

Projede sözleşme döneminin başladığını belirten Başkan Büyükkılıç, "Bizleri seven, güvenen, kendileri için koşuşturduğumuzu bilen kardeşlerimiz TOKİ'mizle iş birliği halinde Oruçreis semtimizde yapacağımız kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili her zaman olduğu gibi anlayışlı yaklaşımları ile bizler de onların haklarını verip mağdur etmeden sözleşmeleri imzalıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 4'te 1'i bu konu ile ilgili imzalarını atmış durumda. Etap etap hepsini davet edip çalışmalarımızı tamamlayacağız. İhalesi yapıldı, yer teslimi yapıldı. 24 ay gibi bir süre veriliyor, şantiye bugün kuruldu, başladılar. Tecrübeli bir firma, daha önce de süresinden önce işleri hep bitirmiş olan bir firma ama yasal süre böyle bir süre veriliyor" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara da yardımcı olmaları nedeniyle dolayı teşekkür eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "İnşallah en kısa zamanda onurlu bir şekilde yaşayacağınız, doğalgazlı, günün koşullarına uygun, depreme dayanıklı, modern, sosyal alanları ile oradaki yeşil oranındaki yüksekliği ile herkesin içine sindiği 'işte bu' diyeceği bir projeye imza atmış oluyorsunuz. Bizlere her zaman yardımcı olduğunuz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında Oruçreis mahallemizdeki tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum