Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi Oylamaya Sunuldu

12 Ocak 2016
PAYLAŞ
Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi Oylamaya Sunuldu

Yaklaşık 1 milyar dolar yatımla hayata geçirilecek olan Kayseri Sahabiye kentsel dönüşüm projesi oylamaya sunuluyor….

1 milyar dolarlık Kayseri Sahabiye kentsel dönüşüm projesi oylamaya sunuldu. 16 Ocak 2015’te Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararla start valan Sahabiye kentsel dönüşüm projesi kapsamında 515 bin metrekare alanda 700 bina yenilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bölgede 5 bin 400 ayrı birimin olduğunu ve bunların yüzde 80’ini deprem yönetmeliğine uymayan yapıların oluşturduğu söyledi.

Sahabiye’deki altyapı, otopark, ulaşım ve yeşil alan yetersizliğine dikkat çeken Çelik, kentsel dönüşüm kapsamında 20 bin kişi ile tek tek görüşüleceğini belirtti.

1 MİLYAR DOLARLIK DÖNÜŞÜM
Kayseri Sahabiye kentsel dönüşüm projesinin 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirileceğini belirten Çelik, “Saha verileri tamam, proje de belli oldu. Hak sahipleri ile karşılıklı anlaşmalar. 5 bin 400 ayrı birimden bahsetmiştim, hak sahiplerinin, mirasçılarının göz ününde alındığında yaklaşık 20 bin kişiyle masaya oturulacak bu bölgede. 20 bin kişiyle tek tek oturulup anlaşılacak. Tabi ki bizim buradaki görüşümüz rıza. Herkesin rızasını almak. Ama razı olamadığımız olursa da her halükarda kanuni haklarımızı kullanarak projenin yürümesini sağlayacağız. Nereden baksanız bu projenin ilk kazmasının vurulması 24 ayı bulacak gibi.”dedi.


"Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi Oylamaya Sunuldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap