Kayseri'de yeni kentsel dönüşüm projesi başlıyor

Oruçreis bölgesinde büyük dönüşüm başlıyor.

03 September 2020
Kayseri'de yeni kentsel dönüşüm projesi başlıyor Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları oluşturuluyor. Aynı zamanda çarpık kentleşme sorununun önüne geçilerek modern yaşam alanları da kazandırılıyor. Dönüşüm çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde belediyeler, TOKİ ve müteahhitler tarafından yürütülüyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının Anadolu'da yoğun şekilde sürdüğü kentlerden biri de Kayseri. Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Oruçreis Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesinin saha tespitlerinin tamamlandığı bildirildi.

TOKİ İLE ORTAK ÇALIŞMA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Oruçreis'te TOKİ ile ortak yürütülen kentsel dönüşüm projesinde saha tespitlerinde sona gelindiğini açıkladı.

Çalışmalar hakkında konuşan Başkan Büyükkılıç, "Geleceğe yön vererek hareket etmek istiyorsak bugün itibariyle sağlıklı, yaşanılabilir şehirler inşa etmek zorundayız. Yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolu da bilinçli kentsel dönüşümdür" diye konuştu.

"HER GEÇEN GÜN ŞEHRİMİZ GELİŞİYOR"

Kayseri'de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla mekansal, kültürel, sosyal ve ekonomik değerleri geliştirici nitelikte bir kentsel dönüşüm uygulaması gerçekleştirilerek oluşturulacak yeni mekanlar ile alanın şehrin gelecek vizyonuyla örtüşen bir şekilde kente kazandırılmasını amaçlanıyor.

Kayseri'de şehirleşmeyi ön planda tutarak kentsel dönüşüm çalışmalarına öncü olmaya çalıştıklarını ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "Yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolu kentsel dönüşümlerden geçiyor. Biz de projelerimizi ve çalışmalarımızı bu alanda geliştiriyoruz. Kentsel dönüşüm ile bölgenin Kayseri’nin kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olarak şekilde hizmet etmesi ve kentsel mimari çerçevesinde yeniden düzenlenmesi amaçlanıyor. Her geçen gün şehrimiz daha da gelişiyor ve güzelleşiyor. Kayseri bu kapsamda şehirleşmeyi hep ön planda tutan ve kentsel dönüşüm çalışmalarına öncü olmaya çalışan bir şehir. Bunun için çaba gösteriyoruz elhamdülillah meyvelerini de alıyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum