Keçiören Metro Hattı 12 Yıllık Bekleyişten Sonra Açılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 12 yıl önce yapımına başlanan Keçiören metro hattının bu yılsonu açılacağını müjdeledi..

06 Haziran 2016
Keçiören Metro Hattı 12 Yıllık Bekleyişten Sonra Açılıyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 12 yıl önce yapımına başlanan Keçiören metro hattının bu yılsonu açılacağını müjdeledi..

Keçiören metro hattı ne zaman açılacak merak konusu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Atatürk Kültür Merkezi ile Keçiören arasında yapımı devam eden 9,2 kilometrelik Keçiören Metrosu’yla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Arslan, 12 yıl önce yapımına başlanan Keçiören metro hattının bu yılsonu açılacağı müjdesini verdi.

Keçiören metro hattını en kısa sürede bitirmek için 3 vardiye çalışıldığına dikkat çeken Bakan Arslan, “Batıkent ile Keçiören metro hatlarını birbirine bağlayacak hat kesiminin yapımı amacıyla 16 Nisan’da AKM-Akköprü hattının kapatıldığını hatırlatarak, “Bu çalışmalar nedeniyle AKM’den Akköprü’ye vatandaşımız otobüs aktarması ile geçmek zorunda kalıyordu. Bu çileyi bir an önce bitirmek amacıyla 16 Haziran’da tamamlanması planlanan inşa işlerini 3 vardiya halinde süren çalışmalarımızla 37 günde tamamladık. Böylece AKM-Akköprü metro istasyonunu 24 Mayıs’ta açmış olduk” ifadelerini kullandı.

Projenin tamamlanıp hattın hizmete alınması için gerekli tedbirlerin gözden geçirildiğini belirten Arslan, hattın Keçiören'de Gazino istasyonundan başlayıp, Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Keçiören Belediyesi, Meteoroloji, Dışkapı, ASKİ, Atatürk Kültür Merkezi'ne ve burada mevcut metrolara bağlandığını söyledi.

9.2 KİLOMETRELİK YENİ HAT
Bakan Arslan, hattın toplam uzunluğunun 9,2 kilometre olduğunu, hizmete girip tam kapasite çalıştığında Keçiören'den Ankara'nın merkezine günde 700-800 bin, saatte ise 50 bin yolcunun seyahat edebileceğini belirtti.

YÜZDE 100 TAMAMLANDI
Keçiören Metro Hattında inşaat çalışmalarının yüzde 100’ünün tamamlandığını belirten Arslan, şunları kaydetti:
"Şu anda metroların birbiriyle uyum içinde çalışmasını sağlayacak sinyal sistemi ve elektro mekanik işlerini yapıyoruz. Sinyalizasyon sistem kurulumlarının yüzde 81’ini tamamladık. İnanıyorum ki bu yılın sonunda milyonlarca Ankaralının beklediği bu hattı hizmete alarak vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracağız. Ankaralı hemşehrilerimizin şehir içi seyahatlerini eziyetten keyfe dönüştüreceğiz."      


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.