Keçiören Metrosunun Açılış Tarihi Belli Oldu

Ankara Keçiören'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Aralık 2015
Keçiören Metrosunun Açılış Tarihi Belli Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Keçiören metrosunun 2016 yılı içinde açılacağını açıkladı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankaralılara müjdeyi verdi. Yüzde 99'unun tamamlandığını belirten Yıldırım, kalan işlerin 7 gün 24 saat gerekli çalışmalara yapılarak bitirileceğini söyledi. Yıldırım, metro hattının 2016 yılının içinde en geç 3. çeyreğinde hizmete açılacağını açıkladı.

Keçiören metro hattı Keçiören'de Gazino istasyonundan başlayıp, Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Keçiören Belediyesi, Meteoroloji, Dışkapı, ASKİ, Atatürk Kültür Merkezi'ne ve burada mevcut metrolara bağlanacak.

9,5 kilometre uzunluğa sahip olan metro hattı hizmete girip tam kapasite çalışmaya başladığında Ankara'nın merkezine günde 700-800 bin, saatte ise 50 bin yolcunun seyahat edeceği bekleniyor. Yıldırım, Keçiören Metrosu'nda 2016 Mart sonuna doğru deneme sürüşlerinin başlatılacağını kaydetti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.