Keçiören'de yeni rezerv alan kurulacak

Keçiören'deki kentsel dönüşüm çalışmaları şekilleniyor.

10 April 2021
Keçiören'de yeni rezerv alan kurulacak Ankara'nın birçok ilçesinde olduğu gibi Keçiören'de de kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları yürütülüyor. İlçedeki gecekondu bölgeleri, güvenli ve modern yaşam alanlarına çevriliyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Keçiören Belediyesi'ne yaptığı ziyarette ilçede yürütülecek çalışmalar hakkında konuştu.

Keçiören'deki kentsel dönüşümü hızlandıracak adımları atacaklarını ve bu bağlamda ilçeye 100 dönüm rezerv alan tahsisi yapacaklarını belirten Bakan Kurum, "Bu rezerv alan tahsisiyle kentsel dönüşüm ihtiyacı olan mahallerimizde belediyemize gerek arazi desteği gerek yapımda TOKİ ile yapım desteği vererek Keçiören'imizin ihtiyaç duyduğu belediyemizle birlikte kentsel dönüşümü yürütüyor olacağız" diye konuştu.

"VATANDAŞLAR MÜRACAAT EDEBİLİR"

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a verdikleri destekler için teşekkürlerini sunarak kentsel dönüşüm hakkında konuştu.

İlçede engelleri aşarak kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük çoğunluğunu bitirdiklerinden bahseden Başkan Altınok, "Vatandaşlarımız müracaat edebilir, müteahhitlerle anlaşarak mülklerini kat karşılığı verebilirler. Bizimki fildişi kuleleri değil halkın derdini ve taleplerini dinleyerek aldığımız karardır" şeklinde konuştu.

CUMHURİYET KULESİ'NE DESTEK

Keçiören'deki diğer projeler hakkında da konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet Kulesi için İller Bankası Genel Müdürlüğü eliyle belediyeye 50 milyon lira finans desteği sağladıklarını belirterek, "En kısa sürede kulemizi bitireceğiz ve gerek rekreasyon alanlarıyla gerek çevre düzenlemesi projesiyle yine Keçiören'imizin markasına marka katacak bu projemizi de tamamlıyor olacağız" şeklinde konuştu.

Keçirören Belediyesinin yürüyüş ve bisiklet yolları yaptığına değinen Bakan Kurum, "Hedefimiz tüm Türkiye'yi bisiklet yollarıyla örmektir. Yeşil alan miktarlarını ve yürüyüş alanlarını artırmaktır. Bu çerçevede de Keçiören'de bazı mahallelerimizde 4 milyon bedelli yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız. 2 milyon lirasını hibe, 2 milyon lirasını da İller Bankası Genel Müdürlüğümüzden kredi vermek suretiyle sürecimizi tamamlayıp, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek adımları atacağız" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum