Kentsel Dönüşüm Beyoğlu’nda Emlak Fiyatlarını Arttı

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

16 Haziran 2015
Kentsel Dönüşüm Beyoğlu’nda Emlak Fiyatlarını Arttı

İstanbul'un Beyoğlu bölgesinde hızla süren kentsel dönüşüm çalışmaları, emlak fiyatlarını büyük ölçüde arttırdı.

İstanbul'da büyük bir hızla devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları emlak fiyatlarına da etkiledi. Sahibinden.com tarafından düzenlenen emlak endeksine göre İstanbul Beyoğlu bölgesinde devam eden kentsel dönüşüm projeleri bölgedeki emlak fiyatlarına büyük etki etti ve taşınmaz fiyatlarını uçurdu.

Beyoğlu ve bölgesinde satılık emlak fiyatları kentsel dönüşümün etkisiyle 2015'in ilk 5 ayında, 2014'ün aynı dönemine göre ortalama yüzde 27, Fatih'te ortalama yüzde 10 yükseldiği sahibinden raporuna yansıdı.

İstanbul'da çarpık kentleşmenin önüne geçmek için başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları konut, mağaza ve iş yerlerinin değerini yükseltti. Rapora göre, kentsel dönüşümün emlak fiyatlarındaki en büyük etkisi Beyoğlu ilçesinde gözlendi.

Beyoğlu'nda satılık emlak fiyatları kentsel dönüşümün etkisiyle 2015'in ilk 5 aylık sürecinde, 2014'ün aynı dönemine göre ortalama yüzde 27 artarken, Fatih'te fiyatlarda ortalama yüzde 10 artış meydana geldi.

Anadolu yakasının en çok tercih edilen ilçelerinden Kadıköy'de ise aynı dönemler için satılık konut fiyatlarındaki artış ortalama yüzde 15'i buldu. Anadolu Yakası'nın bir başka kentsel dönüşüm noktası Kartal'da da konut fiyatlarında artış yaşandı. Buna göre ortalama satılık konut fiyatlarında ortalama yüzde 20 artış kaydedildi.

bizimevler_metroHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat