Kentsel dönüşüm için yeni kanun yolda!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak amacıyla yeni bir kanun hazırladığı bildirildi.

08 Temmuz 2017
Kentsel dönüşüm için yeni kanun yolda! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak amacıyla yeni bir kanun hazırladığı bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, son yıllarda Türkiye'nin birçok bölgesinde yer alan kentsel dönüşüm çalışmaları için yeni hazırlıklarda olduklarını belirtti. Bakan Özhaseki, kentsel dönüşümün daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacak yeni kanun hazırlığında olduklarını açıkladı.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN TALİMAT

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Başbakan Binali Yıldırım'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması için talimat verdiği bildirildi. Bakan Özhasek ise Başbakan Yıldırım'ın talimatı sonrası çalışmalara başladıklarının altını çizdi. Bakan Özhaseki, ''Meclis, çalışma ortamı içinde fırsat bulabilirse, onları yerine getirdiğimizde Türkiye'de her yıl en az 500 bin konutun değişebileceği bir ortam doğacak.'' şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanmasıyla ekonominin de canlanacağını belirten Bakan Özhaseki, her yıl 500 bin konutun değişmesiyle birlikte 45-50 milyar dolar iç piyasaya dönerek piyasayı hareketlendireceğini söyledi. Çalışmaların diğer sektörleri de canlandırmasıyla istihdamın iki katına çıkaracağını belirten Özhaseki, ''Yüzde 7-8 civarında olan istihdama katkısı yüzde 15'lere çıkacak. Bu sektörle ilgilenen herkese müthiş iş kapıları açacak.'' diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.